• Turkhane Logo

Kılıçdaroğlu bu sefer SADAT'ın kapısına dayandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli kamu kurumlarının ardından bu sefer SADAT'ın önüne gitti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada,

17:13 13 Mayıs 2022 Cuma
Kılıçdaroğlu bu sefer SADAT'ın kapısına dayandı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli kamu kurumlarının ardından bu sefer SADAT'ın önüne gitti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada,

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlunun, sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası bir ziyaret gerçekleştireceği duyurulmuştu. Kılıçdaroğlunun günlük programında, SADATa gideceği yer almıyordu. Kılıçdaroğlu, İstanbul Beylikdüzünde Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin (SADAT) önüne gitti.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğanın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça terör tedhiş olarak tanımlanıyor, Türkçesi de terör. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti:
Dolayısıyla eğer bugün Türkiyede milyonlarca insan varsa ve Suriyeden gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADATtır. Erdoğana sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın. Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa burasıdır ve Saraydır. Bunu bütün Türkiye’ye ve halkımıza açıkça ifade ediyoruz. Biz CHP’yiz, Kuvayı Milliyeciyiz, biz öyle SADAT’çılardan, tedhişçilerden korkacak değiliz. Korkaklar, kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları korumaz.

Son güncelleme: 17:13 13.05.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı