• Turkhane Logo

Kayyum, Boydaklar'ın parasını TÜGVA ve TÜRGEV'e aktardığını övünerek anlattı

Boydaklar'a ait olan ve el konan Erciyes Anadolu Holding şirketinin CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, AKP’ye yakınlığıyla bilinen TÜGVA, TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyeti’ne para verdiklerini itiraf etti.

16:52 21 Haziran 2022 Salı
Kayyum, Boydaklar'ın parasını TÜGVA ve TÜRGEV'e aktardığını övünerek anlattı
Boydaklar'a ait olan ve el konan Erciyes Anadolu Holding şirketinin CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, AKP’ye yakınlığıyla bilinen TÜGVA, TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyeti’ne para verdiklerini itiraf etti.

Boydaklar’a ait olan ve el konularak adı Erciyes Anadolu Holding yapılan şirketin CEOsu Alpaslan Baki Ertekin; 2021 yılı finansal sonuçları ve gelecek döneme ait hedef ve stratejilerine ilişkin bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

“TABİ Kİ TÜRGEV VE TÜGVAYA PARA VERİYORUZ”AKPye yakınlığıyla bilinen TÜGVA, TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyetine para verdiklerini itiraf eden Ertekin, “Evet, TÜRGEVe para veriyor muyuz? Tabi ki veriyoruz. TÜGVAya para veriyor muyuz? Tabi veriyoruz. TÜGVAya vereceğim, TÜRGEVe vereceğim, İlim Yaymaya vereceğim. Ama öyle attıkları tuttukları kadar paralar değil. Zaten akıl ve mantıkla uyuşmuyor. Net karın yüzde iki buçuğu diyorum” ifadelerini kullandı.
“HOLDİNGİN AKPNİN ARPALIĞI OLDUĞUNU KABUL EDİYOR”Sözcüden Müslüm Evcinin haberine göre, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Erciyes Anadolu Holding CEOsu Alpaslan Baki Ertekinin düzenlediği basın toplantısında gündeme getirdiği konulara ilişkin açıklama yaptı. CEO Ertekinin yaptığı açıklamalarla holdingin AKPnin arpalığı olduğunu kabul ettiğini ifade eden Arık, şunları söyledi:
“Maalesef TMSFye devredilen şirketleri arpalık gibi gören iktidar partisi sorularımızı yanıtsız bırakırken, iktidar partisinin kayyım olarak atadığı şahıs da soru işaretlerini gidermek yerine holding bünyesindeki emekçi kardeşlerimizi figüran, basın mensuplarını da izleyici yapıp ucuz bir tiyatro oyununu sahneye koydu.
Kendince hüküm veren bu zat, şark kurnazlığı yapayım derken aslında iddialarımızın doğruluğu, Holdingin AKPnin arpalığı olduğunu da kabul ediyor. Babasının bağından üzüm bağışlıyormuş gibi ‘TÜRGEVe verdim, TÜGVAya verdim. Yine vereceğim diyor.
Neymiş vergilerden vermiyormuş. Babanın parasını mı veriyorsun? Orası kamunun kontrolünde bir kurum, orası milletin malı. Veriyorsan cebinden ver.
Madem verdiğini kabul ediyorsun ne kadar verdiğini açıkla da Kayseri kamuoyu öğrensin. Bu açıklama kamu kaynaklarının TÜRGEVe, TÜVGAya, İlim Yayma Cemiyetine peşkeş çekildiğinin itirafıdır.”
“KAYSERİNİN 20 MİLYON AVROSU NEREDE”CHPli Arık, geçtiğimiz günlerde de TMSF’ye devredilen, Erciyes Anadolu Holdingin eski CEOsu Ertunç Laçinel’in 20 milyon avroyla kayıplara karıştığını iddia etmişti.
Arık, “Şirketin başına 2016 yılında 5 kişiden oluşan bir kayyım heyeti atandı, kayyımın başına da ‘Ertunç Laçinel’ isminde biri getirilir. Şimdi, Laçinel nerede? Kayseri’nin 20 milyon Eurosu nerede? 2018’de Başbakan Binali Yıldırım’a Laçinel’i sordum, 4.5 yıldır yanıt bekliyorum.
Ama 20 milyon Euroyla kayıp. Holding ise AKP emrinde ve onlar nereye, ne kadar para derse, oraya harcanıyor. Turkuaz medyaya milyonlarca dolar para aktarılmış ama tarafsız yayıncılık yapanlara tek kuruş yok. Holding, AKP’nin arka bahçesi gibi yönetiliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Son güncelleme: 16:52 21.06.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı