• Turkhane Logo

İstifa eden AKP’li başkanın yardımcılarını temizlik görevlisi yapmışlar

AKP Nevşehir Belediye Başkanlığı'ndan ve partisinden istifa eden Rasim Arı'nın yardımcılarının belediyede temizlik personeli görevine sürüldüğü ortaya çıktı. İstifa eden Arı, "Şu an eve ekmek parası götürmekte zorluk çeken bir adamım." dedi.

13:02 21 Ocak 2022 Cuma
İstifa eden AKP’li başkanın yardımcılarını temizlik görevlisi yapmışlar
AKP Nevşehir Belediye Başkanlığı'ndan ve partisinden istifa eden Rasim Arı'nın yardımcılarının belediyede temizlik personeli görevine sürüldüğü ortaya çıktı. İstifa eden Arı, "Şu an eve ekmek parası götürmekte zorluk çeken bir adamım." dedi.Eski Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AKP üyeliğinden istifa etmesine ilişkin konuştu. İstifa nedenini açıklamayan Arı, “Yanımdaki personeli çöpçü yaptılar ya. Biri başkan yardımcısı. Adam mühendis. Uzman yaptılar. Vezneye verdiler. Allahtan korkan yapmaz. Dördünü çöpe sürdüler. Ellerine süpürge verdiler.” dedi.

“EVE EKMEK GÖTÜRMEKTE ZORLANIYORUM”


Gazeteci İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Arı, “Belediye başkanlığından neden istifa etmiştiniz?” sorusuna, “Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendimle alakalı bir usulsüzlük, devletin malına, şehrin hakkına zevala verdiğime dair şikâyet dilekçesi varsa, işleme konulsun dedim. Sadece Ankara’da lojmanım var. Lojmanı geçen yıl krediyle aldım. Şu an eve ekmek parası götürmekte zorluk çeken bir adamım. Arkadaşımın arabasına biniyorum. İkinci bir adam göstersinler. 20 yılını devlette ve siyasette geçirmiş, benden daha fakir adam varsa çıksın ortaya.” dedi.

“YANIMDAKİ PERSONELİ ÇÖPÇÜ YAPTILAR”

Arı, “Bizimkiler ‘Muhalif belediyelerde şu kadar adam attılar’ diyorlar da bir de Nevşehir Belediyesi’ne baksınlar. Yanımdaki personeli çöpçü yaptılar ya! Biri başkan yardımcısı! Adam mühendis. Uzman yaptılar. Vezneye verdiler. Allahtan korkan yapmaz. Dördünü çöpe sürdüler. Ellerine süpürge verdiler. Sabahleyin Atatürk Caddesi’ni temizleyeceksin, rencide etmek için. Çocuklar dedi ki, ‘Bu bize değil, sana yapılan hakarettir, istifa ediyoruz.’ ‘Edin’ dedim. Hepsi aç. Tek kuruş ceplerinde para yok. Kiralarını veremiyorlar.” diye konuştu.

“ASLA BİR SUÇUM YOK”

Neden istifa ettiği sorusunun cevabını herkesin bildiğini söyleyen Arı, “Detaya girmek istemiyorum. Bir gün mutlaka anlatırım” dedi. Asla bir suçu olmadığını söyleyen Arı, “Özel hayata dair bir mesele var mı?” sorusuna da, “Kimseyi taciz etmedim, kimseye tecavüz etmedim” diyerek yanıt verdi.

Son güncelleme: 13:02 21.01.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı