• Turkhane Logo

İstanbul’da kar trolleri açığa çıkardı: 100 hesap, tek mesaj

İstanbul'da kar yağışı sonrası trafikte yaşanan sorunlar sosyal medyada da gündem oldu. Twitter'da 100 farklı hesap aynı cümlelerle İBB'yi hedef aldı.

12:09 24 Ocak 2022 Pazartesi
İstanbul’da kar trolleri açığa çıkardı: 100 hesap, tek mesaj
İstanbul'da kar yağışı sonrası trafikte yaşanan sorunlar sosyal medyada da gündem oldu. Twitter'da 100 farklı hesap aynı cümlelerle İBB'yi hedef aldı.Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı son olarak İstanbul’da şiddetini hissettirmeye başladı. Megakenti etkisi altına alan kar yağışı sonrası sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni (İBB) kötüleyen aynı paylaşım Twitter’da yayılmaya başladı.

İstanbul’da kar yağışının şiddetini arttırmasının ardından ana ve ara artellerde trafik sorunları oluştu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılmayacağını ve motosiklet ve elektrikli scooter’ların kullanılmayacağını açıkladı. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için, Bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılmayacak, Motosiklet ve elektrikli scooter’lar kullanılmayacaktır.” dedi.


İstanbul’da yaşanan buzlanma ve yolda kalan araçlar sonrası sosyal medyada 100 farklı hesap İBB’yi aynı kelimelerle hedef aldı.

HEPSİNİN AYNI CÜMLELERİLE ELEŞTİRECEĞİ TUTTU

İstanbul’da dün başlayan ve şiddetini hissettiren kar yağışı sonrası bazı troll hesaplar İBB’yi Twitter üzerinden eleştirdi. Kar yağışı ve buzlanma için gerekli önlemlerin alınmadığını düşünen sosyal medya kullanıcıları, Esenyurt’ta yolda kalan bir İETT otobüsü için aynı cümle ve kelimelerle tweet attılar. 100 farklı hesabın ”Esenyurt’ta yolda kalan İETT otobüsünün hareket edebilmesi için yolcular aynı anda zıpladı. Tuzlama yok!” cümleleri ile aynı mesajı paylaşması dikkat çekti.
  Twitterda yol çalışmaları: 100 hesap birden aynı kelimelerle İBByi kötüledi. pic.twitter.com/fj5qVIfD4z — Haber Report

Son güncelleme: 12:09 24.01.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı