• Turkhane Logo

İstanbul’da deprem: Bağcılar ve Eyüp’te bina çöktü, enkaz altında kalanlar var

Silivri açıklarında 10.32’de yaşanan 3.6’lık depremden sadece 3.5 saat sonra İstanbul’da şiddetli bir deprem daha yaşandı. Kandilli depremin büyüklüğünü 6.0 olarak açıkladı.

15:44 26 Eylül 2019 Perşembe
İstanbul’da deprem: Bağcılar ve Eyüp’te bina çöktü, enkaz altında kalanlar var
Silivri açıklarında 10.32’de yaşanan 3.6’lık depremden sadece 3.5 saat sonra İstanbul’da şiddetli bir deprem daha yaşandı. Kandilli depremin büyüklüğünü 6.0 olarak açıkladı.İstanbul’un genelinde hissedilen depremin büyüklüğünü ilk olarak Avrupa Sismoloji Merkezi, 5.9 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünün önce 5.7 kısa süre sonra da 6.0 olduğunu açıkladı.
Kandilli, 13.59’da meydana gelen depremin merkez üssünün Silivri açıkları ve derinliğinin 12 kilometre olduğunu bildirdi. Şehrin tamamında hissedilen deprem sonrası GSM operatörlerinin çalışmadığı öğrenildi. Büyük korku yaşayan vatandaşlar meydanlara çıktı. Okullar bir gün tatil edildi.
İstanbul Valiliği, deprem sonrası herhangi bir hasar ihbarının yapılmadığını bildirdi. Ancak, Bağcılar ve Eyüp’te bina çöktüğü, çöken binanın altında kalanlar olduğu bilgisi geldi. Avcılar metrobüs durağının karşısında bulunan Hacı Ahmet Tükenmez Camii’nin minaresi yıkıldı.

Son güncelleme: 15:44 26.09.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı