• Turkhane Logo

İBB: Herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değil

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Başkan İmamoğlu'na suikast hazırlığına ilişkin haberlerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu kişilerin yakalandığına dair bir bilgiye sahip olmadıklarını belirtti.

10:04 02 Aralık 2020 Çarşamba
İBB: Herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değil
İBB Sözcüsü Murat Ongun, Başkan İmamoğlu'na suikast hazırlığına ilişkin haberlerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu kişilerin yakalandığına dair bir bilgiye sahip olmadıklarını belirtti.İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast girişimi hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan yanıt geldi.

Murat Ongun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast hazırlığına ilişkin haberlerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu kişilerin yakalandığına dair bir bilgiye sahip olmadıklarını belirtti.


Ongun’un paylaşımı şöyle:

“23 Kasım 2020 tarihinde resmi makamlarca bir terör örgütüne yönelik istihbari faaliyetlerde, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na yönelik eylem talimatı verildiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. Bilgi dahilinde mevcut önlemler korunmuş ve hassasiyet artırılmıştır. Tarafımızda herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değildir. Başkanımızın açık kaynaklarda görüleceği üzere rutin programları ihbar tarihinden beri sürmektedir.”

İMAMOĞLU’NA IŞİD TARAFINDAN SUİKAST GİRİŞİMİ

Başkan Ekrem İmamoğlu’na, terör örgütü IŞİD tarafından suikast girişimi planlandığı bilgisine ulaşıldı. İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu’nun korumalarını uyardı. Güvenlik önlemleri artırıldı.

BAKAN SOYLU: SÜREÇ KRİTİK, KÖTÜ DURUMDAYIZ

İmamoğlu’na suikast girişimi ile ilgili gazeteci Uğur Dündar’a açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Geçtiğimiz süreç son derece kritik. Covid ile büyük bir sınav içindeyiz. Ekonomi olarak kötü durumdayız” ifadelerini kullandı.

“BENİMLE İLGİLİ DE OPERASYONLAR YAPILDI”

Soylu’nun Uğur Dündar’a yaptığı açıklama şöyle:

“Soylu bana ‘Zaman zaman dönemin popüler kişileri ve devlette kritik görev yapanlarla ilgili istihbaratlar ulaşır. Bu istihbaratlar titiz bir şekilde değerlendirilir ve derecelendirilir. Derecelendirmelere göre operasyonlar yapılır ve böyle bir tahliye bertaraf edilir. Ama bunlar açıklanmaz’ dedi. Ben 30 yıldır koruma altında yaşıyorum. Bazen 4 kişilik ekip beni korudu. Benimle ilgili bazı operasyonlar yapıldı ama ben bunları toplumla pek açıklamadım. İçinden geçtiğimiz süreç son derece kritik. Covid ile büyük bir sınav içinde. Ekonomi olarak kötü durumdayız.”

Son güncelleme: 10:04 02.12.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı