• Turkhane Logo

'Hükümet istifa' yasağına FB'den tepki: 'Şuursuz kararlarınızdan vazgeçin!'

Fenerbahçe Spor Kulübü, 4 Mart Cumartesi günü oynanacak Kayserispor karşılaşmasında deplasman yasağı kararı alınmasına sert tepki gösterdi. Sarı-lacivertli kulüp bir açıklama yayımlayarak,

18:42 01 Mart 2023 Çarşamba
'Hükümet istifa' yasağına FB'den tepki: 'Şuursuz kararlarınızdan vazgeçin!'
Fenerbahçe Spor Kulübü, 4 Mart Cumartesi günü oynanacak Kayserispor karşılaşmasında deplasman yasağı kararı alınmasına sert tepki gösterdi. Sarı-lacivertli kulüp bir açıklama yayımlayarak,

Fenerbahçe Spor Kulübü, Kayserispor karşılaşmasına taraftarının alınmama kararının ardından bir açıklama paylaştı.

Sarı-lacivertlilerin paylaşımında, Bu karar Fenerbahçeye değil Türk futboluna yapılmış bir ayıptır ifadeleri kullanıldı.
Açıklamanın tam metni şu şekilde:
4 Mart 2023 tarihinde Yukatel Kayserispor ile oynayacağımız müsabaka öncesinde İl Spor Güvenlik Kurulu, ev sahibi takımın talebine istinaden keyfi bir deplasman yasağı kararı almıştır.
Bu kararla birlikte yıllardır sistematik bir şekilde süregelen ve her ne hikmetse mütemadiyen Fenerbahçe üzerinden gerçekleşen garip olaylar, hukuksuzluklar zincirine yeni bir halka eklenmiştir.
Bu karar;
Makul bir sebebi olmayan
Tek taraflı
Akıl ve mantıktan uzak
Adaletten yoksun
Sportif vicdanları yaralayan
Rekabetin eşitlik ilkesine aykırı
Sporun birleştirici ruhuna aykırı ve ötekileştiren
Her hali ve yönüyle sorgulanması gereken bir karardır.
Yukatel Kayserispor, 28 Şubat 2023 tarihinde saat 18.09da yaptığı açıklamada kendilerine ulaşan ve güvenlik sorunu teşkil edebilecek mesajlardan bahsederek İl Spor Güvenlik Kuruluna başvuruda bulunduğunu ifade etmiştir.
Bu başvuru sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulu tek taraflı aldığı kararla taraftarlarımıza deplasman yasağı uygulayacağını açıklamıştır.
Yukatel Kayserispor, Fenerbahçe taraftarını potansiyel suçlu muamelesine maruz bıraktığı bu istihbarati bilgileri kimlerden ve nasıl edinmiştir?
Yukatel Kayserisporun devletimiz istihbarat birimlerinden bağımsız hareket ettiği başka bir yapı mı vardır?
Yukatel Kayserisporun tamamıyla içi boş iddialara yönelik bir başvurusu sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulunun deplasman yasağı uygulaması ilgili kuruma aldırılan bir karar mıdır? ve son günlerde gerilen toplumumuzu bilerek ve isteyerek daha da germek adına atılmış bir adım mıdır? sorularını akla getirmektedir.
Bu karar, birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı sarmak adına çaba sarf ettiğimiz bu günlerde kurum ve toplulukları ayrıştırmaya daha fazla sebebiyet verecektir.
Bu kararın alınmasına giden yolda atılan adımlar sadece Kulübümüze değil Türk futbolu adına yapılmış bir tahribattır.
Yaşanan paradoks şudur ki; taraftarlarımız takımımızın AEK Larnaca ile oynadığı maçta Güney Kıbrıs Rum Kesiminde yerini almış, hem ülkemizi hem takımımızı temsil etmiş, formamızı ve bayrağımızı dalgalandırmış, hiçbir sorun yaşamadan ülkemize dönmüştür.
Bugün ise Fenerbahçe taraftarı sebepsiz ve kabul edilemez bir şekilde kendi ülkesinde deplasman yasağına tabi tutulmaya çalışılmaktadır.
Fenerbahçe taraftarına potansiyel suçlu muamelesi yapmak kimsenin haddi ve hakkı değildir.
Yukatel Kayserispor taraftarları Spor Toto Süper Ligin 5. haftasında evimizde oynadığımız karşılaşmada stadımıza gelmişken bu karar hiçbir şekilde adalete ve rekabetin eşitlik ilkesine sığmamaktadır.
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir kez daha bu büyük yanlıştan geri adım atılmasını istiyor, her şeye rağmen hukukun üstünlüğüne inanarak bu karar ile ilgili Kayseri Nöbetçi İdare Mahkemesine yürütmeyi durdurma başvurusu yaptığımızı ve yetkili tüm mercileri göreve çağırdığımızı duyuruyoruz.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.
Fenerbahçeyi sürekli ötekileştiren, hedef haline getiren şuursuz kararlarınızdan ve hamlelerinizden vazgeçin!

Son güncelleme: 18:42 01.03.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı