• Turkhane Logo

HÜDA PAR'a bakanlık verilecek mi? 'Hangisi verilirse verilsin.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dışarıdan destek vereceklerini açıkladığı Cumhur İttifakı ile 'bakanlık pazarlığı' iddialarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada,

12:06 31 Mart 2023 Cuma
HÜDA PAR'a bakanlık verilecek mi? 'Hangisi verilirse verilsin.
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dışarıdan destek vereceklerini açıkladığı Cumhur İttifakı ile 'bakanlık pazarlığı' iddialarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada,

HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğanı destekleyeceklerini açıklamalarının ardından bazı kesimlerce tehdit edilip, sözlü saldırılara uğradıklarını iddia etti.
Bize karşı saldırılar, fikren mücadele edemeyenlerin, siyaseten bir alternatif koyamayanların çaresizliğinin resmidirdiyen Yapıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Son 2-3 haftadır partimize yapılan saldırılar böyledir. Bir yönüyle de 28 Şubat zihniyetinin hortlamasıdır. Bu yapılan saldırıların İslamı irtica, Müslümanı mülteci gören kafanın yeniden hortlamasıdır; piyasaya çıkmasıdır. Özgürlükçü geçinenlerin maskelerinin düşmüş olmasından dolayı ortaya çıkan kendi çirkinliklerini örtme gayretidir. Bu gaye ile bize hep bel altı vurmalar devam ediyor. Bir diğer yanı ile bakıldığında; bu siyasi ahlaksızlıktır, bir tutarsızlıktır. Seçimleri kaybetme korkusuyla bu sefer, Ne yapabiliriz düşüncesi ile ya söylediklerimizi çarpıttılar ya da HÜDA PARın kuruluşundan 20 yıl önceki olayları gündeme getirip, sanki doğrudan HÜDA PAR ile ilişkiliymiş gibi veya HÜDA PAR yapmış gibi bunları tartışmaya başladılar. Bu tantanaların kopacağını bekliyorduk ama biraz fazla sürdü. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Bu gürültüler, hakikatleri örtemeyecektir
BİZE HAKARET EDENLERİN YAKASINA YAPIŞACAĞIZKonuşmasının devamında eleştiriye açık olduklarını öne süren Yapıcıoğlu, kendilerine hakaret edenlerin yakalarına yapışacaklarını söyledi. Yapıcıoğlu, Eleştiriye açığız. Bizi eleştirenleri, can kulağıyla dinleriz. Bize hakaret edenlerin yakasına yapışacağız. Onlar mutlaka hukuk önünde hesap verecektir. Her şey kayıt altında ve hiçbir şey kaybolmuyor. Bugün rahat rahat iftiralarını, tehditlerini, parmak sallamalarını yapıyorlar. Bunlar yanlarına kar kalacak düşüncesine kapılmasınlar. Avukatlarımız, hepsini takip ediyor. Bunlar, birer birer mahkeme karşısına çıkıp, hesap verecek diye konuştu.
İNŞALLAH GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE MECLİSTE TEMSİL EDİLECEĞİZBakanlık pazarlığı yapmadıklarını iddia eden Yapıcıoğlu, kendilerine verilecek herhangi bir bakanlığı da en iyi şekilde yöneteceklerini ileri sürdü. Yapıcıoğlu, şunları söyledi:
Listelerin açıklanmasını bekleyin. İnşallah güçlü bir şekilde Mecliste temsil edileceğiz. Başından bu yana siyasetteki üslubun, üslubun sertliğinden, çirkinliğinden hep şikayet ettik. Siyaset böyle olamaz. Birkaç temsilcimizi Meclise gönderirsek, inşallah göndereceğiz de. Bizim başından beri söylediğimiz adaleti yeniden tesis etmektir. Doğru siyasetin nasıl olduğunu milletimize göstereceğiz.
HANGİ BAKANLIK BİZE VERİLİRSE VERİLSİN...Siyaseti bu şekilde yapmayanlara da göstereceğiz. Milletin menfaatlerini, şahsi menfaatlerin önünde tutma konusunda da inşallah güzel bir örnek ortaya koyacağız. Bakanlık pazarlığı yapmadık. Ama hangi bakanlık bize verilirse verilsin; o bakanlığı en iyi şekilde yönetme ve milletin ihtiyaçları doğrultusunda siyaset öğretme konusunda herhangi bir eksiğimiz olmayacaktır.

Son güncelleme: 12:06 31.03.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı