• Turkhane Logo

Hanefi Avcı'nın da rütbeleri söküldü

Hakkında soruşturma açılan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Dairesi eski başkanı ve emekli emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı.

10:56 23 Haziran 2022 Perşembe
Hanefi Avcı'nın da rütbeleri söküldü
Hakkında soruşturma açılan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Dairesi eski başkanı ve emekli emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı.

Katıldığı bir TV programında, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına uyulması gerektiğini söyleyen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Dairesi eski başkanı Hanefi Avcı’ya soruşturma açılmıştı.

İHA’nın haberine göre Avcı’nın rütbelerinin geri alınmasına karar verildi. Kararın eski polis şefine tebliğ edilmesi ile emekli polis kimliği ve silahı da geri alınacak. Sarayın emirlerine karşı görüş bildiren Eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzunun da rütbeleri sökülmüştü CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğluna destek tweeti attığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzunun rütbeleri sökülmüştü. Eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Yargıtayın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğluna verilen hapis cezasını onamasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı ve Kaftancıoğlunu Halide Edip Adıvara benzeterek, Sayın Kaftancıoğlu, Halide Edip, 23 Mayıs 1919 günü İngiliz işgali altındaki İstanbul Sultanahmet meydanında özgürlük nutku atmıştı. İşgalciler bile Ona, senin gibi ceza vermemişlerdi. Türk kadınlarını sizin şahsınızda kutluyorum demişti. RÜTBE GERİ ALINDI
Emniyet Genel Müdürlüğünün yürüttüğü soruşturmada kapsamında Emekli Emniyet Müdürü Sabri Uzunun 10 Haziran 2022 tarihi itibarıyla rütbelerinin geri alınmasına karar verildi. Kararın, kendisine tebliğ edilmesi ile birlikte Uzunun Polis kimliği ve silahının da geri alındı.

Son güncelleme: 10:56 23.06.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı