• Turkhane Logo

Gelecek Partisi yöneticisi Özdağ: Saray’ın karanlık dehlizlerinde yeni bir oyun hazırlanıyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Saray’ın karanlık dehlizlerinde yeni bir oyun hazırlandığını öne sürerek, seçimlerin erteleneceğini iddia etti.

11:38 25 Şubat 2023 Cumartesi
Gelecek Partisi yöneticisi Özdağ: Saray’ın karanlık dehlizlerinde yeni bir oyun hazırlanıyor
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Saray’ın karanlık dehlizlerinde yeni bir oyun hazırlandığını öne sürerek, seçimlerin erteleneceğini iddia etti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP iktidarının yeni bir oyun hazırlığının olduğu duyumlarını aldıklarını belirterek, Saray’ın seçimi erteletme planı içerisinde olduğunu öne sürdü.

YSK SİZİN İRADENİZ DIŞINDA KARAR VEREBİLİR Mİ?Özdağ, her ne kadar seçimleri zamanında yapılacağı yönünde yayılan AKP kaynaklı kulislere rağmen YSK eliyle seçimin ertelenmesinin önünü açan bir plan içerisinde olduğunu öne sürdü. Özdağ, “YSK sizin iradeniz dışında bir karar verebilir mi? Çocuk mu kandırıyorsunuz! Buradan uyarıyorum; karnınızdan konuşmayı, milletimize oyun kurmayı aklınızdan geçirmeyin” uyarısı yaptı.
SARAY’IN KARANLIK DEHLİZLERİNDE YENİ BİR OYUN HAZIRLANIYORÖzdağ’ın açıklamaları şöyle:“Uyarıyoruz!!! İktidarın milletimize yeni bir oyun hazırlığının duyumlarını alıyoruz. Saray’ın karanlık dehlizlerinde kotarılan plan özetle: AK Partisi, deprem felaketi sebebiyle güya böyle bir zamanda seçim konuşulmaz diyerek hassas/vicdanlı bir role bürünmüş durumda.
TEKNİK SORUNLARIN VARLIĞI POMPALANIYORCumhur koalisyonunun kesinlikle seçimden kaçmayacağı, zamanında yapacağı, hatta YSK yetiştirebilirse 14 Mayıs’ta bile seçim yapmak istediği propagandası hız kazandı. Ve fakat alttan alta deprem sebebiyle birtakım teknik (!) sorunların varlığı da pompalanmaya başlandı.
SEÇİM KARARI MECLİS’TEN ÇIKACAKİktidar yetkilileri/sözcüleri ve kalemşörleri bu teknik sorunların esasen seçmen iradesinin sandığa tam olarak yansımayacağını işlerken iktidar EYT dahil belli başlı düzenlemeleri Meclis’ten geçirerek seçime gitmek istediği algısını güçlendirecek. Kamuoyuna (özellikle dünya kamuoyuna) seçimden kaçmayan, bahanelere sığınmayan, kendine güvenen, yasalara bağlı bir yönetim profili çizecek ki meşruiyetine halel gelmesin. İşte Cumhur koalisyonu da tam olarak böyle olmasını isterken top YSK’nın önüne gelecek.
YSK SEÇİMLERİN ERTELENDİĞİNİ AÇIKLAYACAKYSK nasıl ki son anayasa referandumunda seçmen iradesine zarar vermez diyerek yasalara aykırı olarak milyonlarca mühürsüz oy pusulasını geçerli saydı ve bu ucube sisteme yol açtı ise yine bir şekilde benzer bir karar alacak. Bu sefer de depremde yer değiştiren milyonlarca seçmenin oy kullanması teknik imkansızlıklar sebebiyle mümkün değil diyerek seçimleri “iktidar lehine” MAKUL BİR SÜRE ertelediğini açıklayacak. Gerekçe; seçmen iradesinin sandığa sağlıklı yansımayacağı.
ALİ CENGİZ OYUNLARINDAN BIKTIKKalın’ı irisi tekmili birden iktidar yetkilileri teknik sorunlar ve seçmen hareketliliğinden bahsederek “kesinlikle seçimlerin olmasını istiyoruz ama YSK ne der biz bilemeyiz” diyor. Sizin bu ali cengiz oyunlarınızdan milletçe bıktık usandık.
MİLLETİMİZE OYUN KURMAYI AKLINIZDAN GEÇİRMEYİNYSK ne der biz bilemeyiz sözü, sizin altını şimdiden doldurduğunuz biz yapmadık onlar yaptının hazırlığıdır. YSK sizin iradeniz dışında bir karar verebilir mi? Çocuk mu kandırıyorsunuz! Buradan uyarıyorum; Karnınızdan konuşmayı, milletimize oyun kurmayı aklınızdan geçirmeyin.”

Son güncelleme: 11:38 25.02.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı