• Turkhane Logo

Erdoğan ‘Ne işsizliği ya!’ demişti: 10 temizlik işçisi kadrosu için...

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün İŞKUR üzerinden alacağı 10 temizlikçi kadrosuna 6 bin kişinin başvurduğu iddia edildi.

11:34 02 Eylül 2022 Cuma
Erdoğan ‘Ne işsizliği ya!’ demişti: 10 temizlik işçisi kadrosu için...
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün İŞKUR üzerinden alacağı 10 temizlikçi kadrosuna 6 bin kişinin başvurduğu iddia edildi.


Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün İŞKUR üzerinden alacağı 10 temizlik işçisi kadrosuna 6 bin kişinin başvuru yaptığı ileri sürüldü.

Trabzon Ortahisar Belediyesinin CHPli Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, 6 bin kişiden 2 bin 559nunun başvuru sağladığı listeyi sosyal medya hesabından paylaştı.


Temizlik işçisi kadrosuna başvuranlardan 228i lisans, 335inin de ön lisans mezunu olduğu anlaşıldı.

İŞSİZLİK RAKAMLARI BİLİNENİN ÇOK ÜZERİNDE

TÜİK rakamlarına göre; 816.684 nüfusu bulunan Trabzonun 2021 yılında kayıt altına alınan işsiz sayısı 35 bin 224.

İşsizlik rakamlarının bilinenin çok üzerinde olduğunu ifade eden Trabzon Ortahisar Belediyesinin CHPli Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Hala utanmadan, sıkılmadan Trabzonda insan içine çıkarak siyaset yapan Cumhur ittifakının yönetici ve vekillerinin bu konuda ne diyeceğini merak ediyorum.

10 kişilik temizlik işçisi kadrosuna 6 binden fazla başvuru olması Trabzondaki işsizliğinin boyutunu gözler önüne sermiştir” dedi.

ERDOĞAN BAŞKA BİR ÜLKEDEN BAHSEDİYORMUŞ GİBİ

AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın “Utanmadan sıkılmadan diyorlar ki işsizlik var. Ne işsizliği ya? İş çok ama ne diyor, benim istediğim gibi iş yok” sözlerini hatırlatan Zorlu, “Sayın Erdoğanın söylemleri ülke gerçekleriyle örtüşmüyor. Her konuda olduğu gibi işsizlik konusunda da başka bir ülkeden bahsediyormuş gibi konuşuyor. Trabzonda yüzlerce üniversite mezunu temizlik işine başvuruda bulunduğunun belgesi ortada. Üniversite mezunlarının mesleklerine uygun iş bulmayıp, temizlik işine bile razı olması sınıfta kalmış ekonomi modelinin sonucudur” diye konuştu. (Sözcü)

Son güncelleme: 11:34 02.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı