• Turkhane Logo

Erdoğan adaylıkta ısrarcı: Hukuka da Anayasa'ya da uygun

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, adaylık tartışmaları hakkında,

00:11 02 Şubat 2023 Perşembe
Erdoğan adaylıkta ısrarcı: Hukuka da Anayasa'ya da uygun
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, adaylık tartışmaları hakkında,

AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında sorulara cevap verdi. 
Tartışmalı adaylığıyla ilgili yöneltilen soruya yanıt veren Erdoğan, Yeniden adaylık önünde hiçbir engel bulunmuyor. Hukuka da anayasaya da uygun. Bunlar sandıktan ümidini kesenlerin başvurduğu suyu bulandırma çabalarıdır diye konuştu. 
Erdoğan, ayrıca yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliyi evinde ziyaret edeceğini duyurdu. 
Erdoğanın açıklamalarından satır başları:
CHPNİN SÖZ YETER MİLLETİNDİR SLOGANI
Bunlar da utanma yok. Kalleşçe astıkları Menderesin şimdi de sloganını çalıyorlar. Kendileriyle çelişmek muhalefetin her zamanki hali. Bu Slogan CHPye isyanın nişanesidir. Bugün millet iradesine sahip çıkan AK Parti Cumhur ittifakıdır. Binalara slogan asmakla olmaz. Önce milli iradeye saygı duymayı öğrenin. Bunlar milli değil gayrimilli. Benim milletim sana inanmaz ki, Bu millete hep ihanet ettiniz. Menderesi ipe götürdünüz. Bunun sorumlusu sizsiniz. Batıdan aferin almanın peşindeler. Biz de CHP zihniyetine Yeter Söz Milletindir diyoruz. Eser söz konusu olduğunda yetmez diyoruz.
MİLLET İTTİFAKINI HEDEF ALDIGelin biz bunlara 7li masa diyelim. 6 deyince eksik oluyor. Malum parti masanın altında. Biz seçim tarihini açıklayarak, rahatlarını bozduk. Toplanıp toplanıp bunlar dağılıyordu. Seçim tarihi vermesek aday çıkaracakları yoktu. Aday açıklama tarihinde bile belirsizlik var. Biri 13 Şubatta açıklayacağız diyor biri Planımız yok diyor. Siz birbirinize güvenmiyorken, millet size nasıl güvensin. 7sinin elinde bir kukla koymaya çalışıyorlar. Yıpranır diye açıklamıyorlarmış. Bu nasıl iş. Adayın yıpranacağından korktuğunuz için açıklayamazken, biz Türkiye Yüzyılına hazırlanıyoruz. Bu yola çıkan tabi ki yıpranacak. Yorulmadık yorulmuyoruz, yıpranmadık yıpranmıyoruz.
ADAYLIK TARTIŞMASIBunların hiçbirisinin Anayasanın 101inde veya diğer maddelerinde yeri yok. Biz bu güne kadar bu adımları atarken bunların aklı neredeydi? O zamanlar bunu hiç konuşmadılar şimdi konuşuyorlar. Çünkü çıkaracakları adayın seçilme şansı olmadığını görüyorlar. Milletimiz bizi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk cumhurbaşkanı yaptı. Biz böylece ilk dönemi tamamlamış olacağız. Yeniden adaylık önünde hiçbir engel bulunmuyor. Hukuka da anayasaya da uygun. Bunlar sandıktan ümidini kesenlerin başvurduğu suyu bulandırma çabalarıdır.
CUMHUR İTTİFAKI GENİŞLEYECEK Mİ?Yerli ve milli anlayışla siyaset yapan herkese kapımız açık. Cumhur İttifakı asla pazarlıklar üzerine kurulu değildir. İnandığımız değerlere inanan ve saygı gösterenlerle yol yürüyebiliriz. Bu anlamada yeni gelişmeler olursa bunu da olumlu karşılarız. Yarın da inşallah Devlet Beyi evinde ziyaret edeceğim.
EYTDE İLK MAAŞ NE ZAMAN?EYT konusunda çok kapsamlı bir çalışma yürütüldü. Teklif Meclis’e sunuldu. Yarın Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek. AK Parti olarak teklifi yasalaştırarak vatandaşlarımıza haklarını vermek istiyoruz. EYT kapsamında emekliliğe hak kazanan vatandaşlarımıza ilk aylıkları şubat ya da mart gibi bağlanabilir. Bu işi inşallah bir an önce bitireceğiz.

Son güncelleme: 00:11 02.02.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı