• Turkhane Logo

En çok Ukrayna’yı konuşmuşlar

Rusya , ABD ile yapılan görüşmelerin detaylarını açıkladı

20:40 01 Aralık 2022 Perşembe
En çok Ukrayna’yı konuşmuşlar
Rusya , ABD ile yapılan görüşmelerin detaylarını açıkladı

TURKHANE.COM- MOSKOVA 
Rusya Dış İstihbarat Teşkilatı (SVR) başkanı Sergey Narışkin, CIA başkanı ile Ankara’daki görüşmesinin içeriğine ilişkin görüşmede en çok ‘Ukrayna’ kelimesinin geçtiğini söyledi.
Halbuki daha önceki açıklamalarda taraflar görüşmede Ukrayna krizin ele almadıklarını söylemişlerdi.
14 Kasım’da Ankara’da Rusya Dış İstihbarat Teşkilatı (SVR) başkanı Sergey Narışkin ile CIA başkanı William Burns arasında Ankarada gerçekleştirilen müzakerelerde, nükleer güvenlik ve Ukraynadaki son durum görüşüldü.
Narışkin, Ukrayna kelimesinin CIA direktörü ile yaptığı görüşme sırasında en sık kullanılan kelimelerden biri olduğuna dikkat çekti.
RIA Novosti’nin haberine göre Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı Ankara’daki gizli toplantıda en sık kullanılan kelimelerin stratejik istikrar, nükleer güvenlik, Ukrayna ve Kiev rejimi oldu.
Ayrıca, Moskovadaki ABD Maslahatgüzarı Elizabeth Roodun Rus ve Amerikan istihbarat servisleri arasında nükleer güvenlik konularını tartışmak için bir kanal bulunduğu bilgisini de doğruladı.
Daha önce CNN’de yayınlanan haberde Moskovadaki ABD Maslahatgüzarı Elizabeth Rood, Ankara’daki gizli görüşmede William Burnsün Ukraynadaki ihtilafın çözümünü tartışmadığını söyledi iddia edilmişti.

Son güncelleme: 20:40 01.12.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı