• Turkhane Logo

Emekliye bayram ikramiyesi mayısta ödenecek

Emeklilerin bayram ikramiyesi, mayıs ve temmuzda hesaba yatırılacak. Ancak hangi aya ait enflasyon zammı yansıtılacağı henüz belli olmadığı için miktar tam olarak bilinmiyor.

14:05 15 Nisan 2021 Perşembe
Emekliye bayram ikramiyesi mayısta ödenecek
Emeklilerin bayram ikramiyesi, mayıs ve temmuzda hesaba yatırılacak. Ancak hangi aya ait enflasyon zammı yansıtılacağı henüz belli olmadığı için miktar tam olarak bilinmiyor.Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyesinden kaç kişi yararlanacak? soruları, emekliler tarafından dile getiriliyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu konuda yaptığı açıklamada, Bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz dedi.

BU SENEYE KADAR BİNER LİRA ÖDENDİ


Bu yıl Ramazan Bayramı 13-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Kurban Bayramı ise 20-23 Temmuz 2021 tarihleri arasında kutlanacak. Bu bayramlardan önce ödemelerin yapılması bekleniyor. Emeklilere 2018 yılından sonra senede iki kez biner lira bayram ikramiyesi ödendi. 

Son yıllarda zamlanmayan bayram ikramiyesine bu yıl enflasyon oranında zam yapılacak.  Ancak hangi aya ait enflasyon zammı yansıtılacağı henüz belli olmadığı için miktar tam olarak bilinmiyor.

KİMLER YARARLANAMAYACAK?

Bayram ikramiyesi; emekli, dul ve yetim maaşı alanlarla birlikte yaklaşık 13 milyon kişiye ödenecek. Özel sandıklardan emekli olan yaklaşık 400 bin kişi ise bayram ikramiyesinden yararlanamıyor.

Son güncelleme: 14:05 15.04.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı