• Turkhane Logo

Canan KAFTANCIOĞLU hakkında soruşturma başlatıldı

Kaftancıoğlu hakkında, Erdoğan'a yönelik ifadeleri gerekçesiyle resen soruşturma başlatıldı

17:34 15 Ağustos 2022 Pazartesi
Canan KAFTANCIOĞLU hakkında soruşturma başlatıldı
Kaftancıoğlu hakkında, Erdoğan'a yönelik ifadeleri gerekçesiyle resen soruşturma başlatıldı


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana yönelik sözleri gerekçesiyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında resen soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Planlama Ajansı merkezinde 12 Ağustosta gerçekleşen toplantıda, Kaftancıoğlunun yaptığı konuşma sırasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yönelik sarf ettiği söz ve beyanların Cumhurbaşkanına hakaret suçu kapsamında kalan ifadeler olduğu iddiası üzerine resen soruşturma başlattı.


KİŞİLİK HAKLARINI İHLAL EDEN İFADELER KULLANDI

Erdoğanın avukatları, Cumhurbaşkanı hakkında küçük düşürücü ifadeler kullandığı gerekçesiyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Erdoğanın avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kaftancıoğlunun 12 Ağustostaki toplantıda yaptığı konuşmada Erdoğana yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı ve hukuk düzeni tarafından hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir üslup ile yüz kızartıcı ifadeler kullanmak suretiyle onur, şeref ve haysiyetini zedelediği ve ağır hakaretler ile kişilik haklarını ihlal ettiği idda edildi.

Dilekçede, Şüpheli hiçbir ahlaki ve toplumsal değerle bağdaşmayacak şekildeki ifadelerle müvekkilime alenen hakaret etmiş ve bu hakaretleri basın yoluyla yapması sebebiyle suçun nitelikli hali sübut bulmuştur ifadesine yer verilerek, Cumhurbaşkanına alenen hakaret suçundan cezalandırılması istendi.

Kaftancıoğlu, Erdoğana yönelik Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz ifadelerini kullanmıştı.

Son güncelleme: 17:34 15.08.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı