• Turkhane Logo

Bilal Erdoğan'dan TÜGVA savunması: Niye uğraşıyorlar sizinle, kıskanıyorlar değil mi?

Torpil iddialarının odağındaki TÜGVA'nın kurucusu Bilal Erdoğan ilk kez konuştu. Erdoğan, "Kendini anlatmaktan aciz bir taraf her türlü melanete sarılıp, insanlara iftira atıyor, ithamda bulunuyor, hakaret ediyor, saydırıyor" dedi.

18:39 13 Ekim 2021 Çarşamba
Bilal Erdoğan'dan TÜGVA savunması: Niye uğraşıyorlar sizinle, kıskanıyorlar değil mi?
Torpil iddialarının odağındaki TÜGVA'nın kurucusu Bilal Erdoğan ilk kez konuştu. Erdoğan, "Kendini anlatmaktan aciz bir taraf her türlü melanete sarılıp, insanlara iftira atıyor, ithamda bulunuyor, hakaret ediyor, saydırıyor" dedi.


AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın oğlu Bilal Erdoğan, kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddiasına ilişkin ilk kez konuştu. Bilal Erdoğan, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı olarak AKPli Çorum Belediyesince inşa edilen Türkiyenin ilk oba konseptli gençlik kampının açılışında açıklama yaptı.

Öğrencilerle ok atıp mangala oynayan Erdoğan, öğrencilere TÜGVA ile uğraşıyorlar, neden biliyor musunuz? diye sorup cevabını da Siz TÜGVAda karışık kuruşuk, abuk sabuk bir şey yapıyor musunuz? Niye uğraşıyorlar sizinle? Niye işlerine gelmiyor? Kıskanıyorlar değil mi? O zaman daha da başarılı olun. Onlar da kıskançlıktan çatlasın. diyerek verdi.


Türkiyede kutuplaşma diye bir şey çıkartıldığını ifade eden Erdoğan şöyle dedi: Vahdet inancının mirasçılarıyız, o vahdet inancını bozmaya yönelik bir iş bu kutuplaşma. İnsanlık dinler olursa gelişemez diye bir inanış vardı. Bu dönem dünyada geride kaldı. Artık inananların inancına, inanmayanların da inanmamasına saygı duyma dönemine girildi. Ancak Türkiyede o pozitivist akımın etkisinde, kendi karanlıklarını aydınlık sanan bir kesim kaldı. Bunlar hala inandığınız zaman, bir Allaha kul olduğunuz zaman gelişemeyeceğinizi, büyük işler yapamayacağınızı düşünüyorlar. Kendileri yapamıyorlar ya, herkesi kendileri gibi sanıyorlar.

İnanan, namaz kılan, bir Allaha kul olan, hacca giden, zekatını veren, insanlara faydalı bir hayat yaşamaya çalışan gelişemez mi? Teknolojide, bilimde, fende ilerleyemez mi? diye soran Erdoğan, şöyle devam etti:

İlerler değil mi? Nereden biliyoruz ilerleyebildiğini. Bak, Selçuk Bayraktardan biliyoruz. Ecdadımızdan biliyoruz. Tarihin nice yüzyıllarına ecdadımız damga vurmuş. Sanıyoruz ki sadece savaş meydanında damga vurmuş. Edebiyatta, fende, bilimde de damga vurmuş. Çağının en büyük alimleri bizim ecdadımızdan çıkmış ama aynı zamanda çok da dindar, namazlı. Batıdan onların yanına gelebilen kimse yok. Şimdi de Selçuk Bayraktar örneği var. Dindar mı? Dindar. Namazlı mı? Namazlı. Her türlü bu aydın sanan karanlıkların yobazlık dediği her şeyi yapıyor ama şu anda dünyada yanına yaklaşabilen yok. Böyle olsak daha iyi değil mi?

İnançsız insanların huzursuz insanlar olduğunu, ne zaman kendilerini kaybedeceklerinin belli olmadığını savunan Erdoğan, Batıda intihar oranlarında çok büyük artış var. Aile mefhumu tamamen kayboldu. Cinsiyetsizlikten tutun başka şeylere kadar abuk sabuk, Batı medeniyeti şu anda kendilerinde test ediyor. Huzur diye bir şey kalmadı, Avrupanın geleceği karanlık. diye konuştu.

Bilal Erdoğan Avrupa Birliğiyle ilgili de şu değerlendirmede bulundu: 

Benim uzmanlık alanım, doktora alanım Avrupa. Avrupa diye bir şey kalmayacak. Şu anda Avrupada seçimler yapılıyor, hükümet kurulamıyor ülkelerde. Ülkeler birbiriyle kavga içinde. Avrupada lider denilecek bir tane adam yok. Hangi ülkenin lideri, Avrupanın lideri, yok. Maalesef hepsi komik duruma düşmüş durumda. Amerikanın bu kadar ekonomik gücüne rağmen şu anda çok ciddi meseleleri tartışıyorlar. Bunlar inançsız toplumların yaşamaya mahkum olduğu meseleler, sıkıntılardır. Ne olur yani hem inançlı, hem gelişmiş bir toplum olunabileceğini görüyorsak, bundan niye uzak duralım.

Erdoğan, ahiret konusuyla devam ettirdiği konuşmasında Bu dünyada varsa günahımız, onun da karşılığını öbür tarafta göreceğimizi düşünüyoruz. Bu sayede de daha iyi insanlar olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Siz ortada dolaşan algı çalışmalarına bakmayın. Bir taraf kendini anlatmaktan aciz, bir taraf da her türlü melanete sarılıp, insanlara iftira atıyor, ithamda bulunuyor, hakaret ediyor, saydırıyor. Biz iyi insanlar olmaya çalışacağız. ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 18:39 13.10.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı