• Turkhane Logo

Berat Albayrak talep etti, Muhammet Yakut’un YouTube hesabına erişim engellendi

Muhammet Yakut’un “Delilerin Delisi” isimli YouTube kanalı, kanaldaki altı video ve bazı tweetlere AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve eski Berat Albayrak’ın talebi üzerine erişim engeli getirildiği belirtildi.

14:25 24 Nisan 2023 Pazartesi
Berat Albayrak talep etti, Muhammet Yakut’un YouTube hesabına erişim engellendi
Muhammet Yakut’un “Delilerin Delisi” isimli YouTube kanalı, kanaldaki altı video ve bazı tweetlere AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve eski Berat Albayrak’ın talebi üzerine erişim engeli getirildiği belirtildi.

Türkiye’deki internet erişimi ve yasaklarıyla ilgili haberler paylaşan Free Web Turkey, Muhammed Yakut’un “Delilerin Delisi” isimli YouTube kanalının, kanaldaki altı videonun ve bazı tweet’lerin erişime engellendiğini duyurdu.Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:“İktidara yakın isimler hakkında iddialarda bulunan Muhammed Yakut’un “Delilerin Delisi” isimli YouTube kanalı, kanaldaki altı video ve bazı tweet’ler Berat Albayrak’ın talebi üzerine İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 19 Nisan tarihli kararıyla erişime engellendi.”NE OLMUŞTU?Muhammet Yakut, bizzat yaşadığı ve şahit olduğu yolsuzluk ve rüşvet olaylarını ‘Deliler Delisi’ YouTube kanalında ayrıntılarıyla anlatmıştı. Başına gelen olayları AKP’den bir çok üst düzey yetkiliye anlattığını ancak bir sonuç alamadığını belirten Yakut, Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak’ın da aralarında bulunduğu isimlerin, 55 milyon dolara devraldıkları bir firmanın bedelinin 38 milyon dolarını ödemediğini belgeleriyle anlatmıştı.Yakut şu iddialarda bulunmuştu:BİLAL ERDOĞAN VE BERAT ALBAYRAK, SATIN ALDIKLARI ŞİRKETİN PARASIN ÖDEMİYORErcüment Bayagen, Rüya Bayagen, Avukat Şeyda Yıldırım, Bilal Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aktaş, Raif İnan, Berat Albayrak, Yeniyurt Petrol Terminal A.Ş. Hatay Erzin’de…Adam 55 milyon dolara bunlara firmayı satıyor. 17-18 milyon dolar parasını alıyor. Kalan 38 milyon dolar parasını şu ismini saydığım insanlar adamın parasını vermiyor. Adam benim kendi şirketimin dışındaki işimde ortağım. Bu işten gelecek paradan kendi şirketime girecek para var. Helal para.Adam kalan parasını almak için mahkemeye gidiyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz… Beni iyi tanır. Onun dosyası çok farklı. Onun Mardin, Midyat dosyası çok farklı! Bu ülkede hukuk, nimaz, adalet mi var?Ercüment Bayagen ve Rüya Bayagen’e sesleniyorum. Geçen hafta seni aradım, Şeyda Yıldırım’ı da aradım. Tanımıyoruz dediniz benim için. Sen parayı gönderme, sen Bilal Erdoğan, Berat Albayrak abilerine güven. Hayırdır lan? Sen kimdin 20 sene önce? Elinde çanta çanta madeni yağ işi yapıyordun!38 MİLYON DOLARLIK BORCA 28 MİLYON DOLAR TEKLİF ETTİLERHadi Bilal Erdoğan da orada ben de buradayım. Gönderme Abdullah Gümüş’ün parasını… Bak ben senin başına neler yapacağım. 15 gün önce Bilal Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aktaş’ın Sarıyer’deki ofisinde 38 milyon dolar hak paraya 28 milyon dolar teklif ediyorsunuz. Terbiyesiz adam. Eşkiya mısınız siz?185 dönümlük yeri alıyorsunuz, daha sonra yan taraflardan Hazine’nin yerlerini alıyorsunuz. Tam bir petrol kimya tesisi yapıyorsunuz. Arkanızdakiler kim? Her yerde sağda solda Bilal Erdoğan, Berat Albayrak! O zaman biz sokağa çıkmayalım. Biz evde ev karısı olalım! Hayırdır, siz neyin peşndesiniz kardeşim.Arsayı 300 dönümlere çıkardınız arsayı. Orada ne işler yapacaksınız acaba? Hangi çift boru hattından hangi mazotu, neyi ÖTV’siz çıkaracağınızı hepsini göreceğiz. Biz bu işin ana yerinden geldik. Ben bu devletin nasıl soyulduğunu takoz Hayati Yazıcı’ya çok iyi anlattım. Dosyada hepsi var.

Son güncelleme: 14:25 24.04.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı