• Turkhane Logo

Bakanlıkta yeni bir iddia: Covid-19 hastalarını bakanlık izniyle kobay olarak kullandılar

CHP'li Murat Emir Sağlık Bakanlığı’nın izniyle 'insan üzerinde deney' yapılarak suç işlendiğini söyledi.

18:10 21 Ekim 2020 Çarşamba
Bakanlıkta yeni bir iddia: Covid-19 hastalarını bakanlık izniyle kobay olarak kullandılar
CHP'li Murat Emir Sağlık Bakanlığı’nın izniyle 'insan üzerinde deney' yapılarak suç işlendiğini söyledi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Yardımcısı Şuayip Birincinin araştırmacıları arasında yer aldığı makaleyle, Sağlık Bakanlığı’nın izniyle insan üzerinde deney yapılarak suç işlendiğini söyledi. Emir, Makaleyi ortaya çıkaralı 48 saatten fazla oldu, Sağlık Bakanından ses çıkmıyor, Sağlık Bakanlığı gerçekten bu çalışmaya izin vermiş mi? İzin vermediyse ve bu çalışma yapıldıysa, insan üzerinde deney suçunu işleyenler hakkında neden işlem yapılmıyor? Yok eğer ortada böyle bir çalışma yoksa bu yayın çetesine karşı bir işlem yapılmayacak mı? diye sordu.
CHPli Emir, içeriği belli olmayan bazı ilaçların 16 Coronavirus hastası üzerinde doğrudan denendi bilgisinin yer aldığı araştırmanın yazarları arasında Sağlık Bakan Yardımcısı Birincinin olduğunu ve çalışmanın Sağlık Bakanı onayıyla yapıldığını belirterek Sağlık Bakanlığının açıklama yapmasını istedi.
HASTALARI KOBAY OLARAK KULLANDILAR
Emir, konuyla ilgili olarak ANKA’ya şu açıklamayı yaptı:
Sağlık Bakanı, Türkiyede şubat ayında COVID-19 vakalarının tedavi edildiğini gösteren makalenin ortaya çıkması üzerine, sehven şubat yazılmış diyerek yardımcısına sahip çıkmıştı. Şimdi ikinci makaleden de anlıyoruz ki aralarında Sağlık Bakan Yardımcısının da bulunduğu bir grup akademik suç örgütlenmesi, COVID-19 hastalarını kobay olarak kullanmış. Apar topar bu makaleyi de yayından kaldırtsalar da yine yakalandılar. Bu kez sehven diye bir yalan da bulamadılar. Makalede Hastaları ikiye böldük, bir bölümüne ilaç verdik ama patent başvurusu nedeniyle içeriğini açıklayamayız diyor. Sonra da Anadoluda çok bilinen bir içerik ve sonuçları çok başarılı diyorlar.”
SAĞLIK BAKANLIĞI İZİN VERMİŞSE, ORTADA BİR SUÇ VAR
Emir, makalenin sadece bir kişinin bilimsel hazırlığı olmadığını, çalışma izninin Sağlık Bakanlığından alındığını vurgulayarak şunları söyledi:
Bu sadece bir kişinin bilimsel hırsızlığı olsa bu sadece YÖKün sorunudur ve bu kişilerin yazdıkları tüm makalelerin, araştırmaların incelenmesi gerekir. Ama makalede Sağlık Bakanlığı’nın izni var deniyor. Sağlık Bakanlığı bu izni vermiş ve bu çalışma gerçekten yapılmışsa o zaman ortada bir suç var. İnsan üzerinde deney yapmışlar. Millet canının derdinde, bunlar arada aşırma yayınlarla ya doçent, profesör olmaya çalışıyorlar, ya da insan üzerinde deney suçunu işlemişler.”

Son güncelleme: 18:10 21.10.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı