• Turkhane Logo

Bakan, sahte fatura sanığıyla ne konuştu

Ticaret Bakanı Muş ve AKP’li Feyzi Berdibek’in, Erol Evcil’le birlikte tutuklanan Hüseyin Eryılmaz ile fotoğrafı çıktı. İki isim de, “Tesadüfen karşılaştık” dedi...

10:34 08 Temmuz 2022 Cuma
Bakan, sahte fatura sanığıyla ne konuştu
Ticaret Bakanı Muş ve AKP’li Feyzi Berdibek’in, Erol Evcil’le birlikte tutuklanan Hüseyin Eryılmaz ile fotoğrafı çıktı. İki isim de, “Tesadüfen karşılaştık” dedi...

KORKUSUZ Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş, Ticaret Bakanı Mehmet Muş,  Demir-Yumruk Operasyonunda tutuklanan Hüseyin Eryılmaz ile AKP Milletvekili Feyzi Berdibekin görüştüğü anların yer aldığı fotoğraf paylaştı. Eryılmaz, Demir-çelik sektöründe paravan şirketlerle kamuyu ciddi oranda zarara uğratmanın yanı sıra ticarette tekelleşmek, fiyat istikrarını bozmak ve sahte fatura gibi suçlamalarla tutuklanmıştı.
‘AÇILIŞTA TESADÜFEN KARŞILAŞTIK…
Bu fotoğraflar AKP içinde rahatsızlık yarattı. Bazı AKPli vekillerin fotoğrafları birbirine gönderdikleri öne sürüldü. Bakanlığı yüksek fiyatla dezenfektan sattığı ortaya çıkınca görevden alınan Ruhsar Pekcanın yerine Ticaret Bakanlığına atanan Mehmet Muş, Eryılmaz ile tanışmadığını, o gün Ankaradaki bir restoran açılışında yanına gelip fotoğraf çektirdiğini söyledi. Muş, “Haberde adı geçen soruşturma ve bu soruşturma kapsamında yargılananlarla hiçbir irtibatım olmamıştır. Olması da mümkün değildir. (Çamur at izi kalsın) saikiyle hareket edenler şunu bilmeli ki; çok şükür bizim başımız dik, alnımız ak” açıklamasını yaptı.
AKPli Berdibek: Bakan tanımaz ben tanırım
AKP Milletvekili Feyzi Berdibek, Barış Yarkadaşı arayarak, açıklamada bulundu. Berdibek, “Ben sizin de yazdığınız gibi Tavacı Recepte yemeğe giderim genelde. Hüseyin Eryılmazı da orada tanıdım. Birkaç kez görüştük. O gün de biz sayın Bakan Mehmet Muş ile yemeğe gittik. Hüseyin Eryılmaz da oraya gelmiş. Tesadüfen karşılaştık. Ayak üstü konuştuk. Sayın Bakan Mehmet Muş, Hüseyin Eryılmazı tanımaz görse. Sayın Bakanın bu işe karıştırılmasına üzüldüm” dedi.

Son güncelleme: 10:34 08.07.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı