• Turkhane Logo

Bahçeli, tehdit etti: Yavaş dikkat etsin, arkasında ülkücü nefes var

Türkeş anmasına saldırıya ilişkin konuşan Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tehdit etti: “Etkinliğin Mansur Yavaşın elinin altında gerçekleştiği kanaati hakim. Mansur Yavaş dikkat etsin artık arkasında ülkücü nefes vardır.”

13:50 30 Kasım 2021 Salı
Bahçeli, tehdit etti: Yavaş dikkat etsin, arkasında ülkücü nefes var
Türkeş anmasına saldırıya ilişkin konuşan Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tehdit etti: “Etkinliğin Mansur Yavaşın elinin altında gerçekleştiği kanaati hakim. Mansur Yavaş dikkat etsin artık arkasında ülkücü nefes vardır.”Alparslan Türkeş Vakfı’nın Ankara’da düzenlediği Türkeş etkinliğine düzenlenen saldırının yankıları devam ediyor. Vakıf yöneticileri ve organizasyon ekibi MHP Ankara İl Başkanı ile polisi suçlarken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den şok etkisi yaratan bir açıklama geldi. Bahçeli, etkinlik için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı adres göstererek, “Dikkat etsin artık arkasında ülkücü nefes vardır” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısından sonra gazetecilere Ankara’da Alparslan Türkeş anmasına gerçekleştirilen saldırı hakkında konuştu.


‘ARKASINDA BİR ÜLKÜCÜ NEFES VARDIR, HER GÜN DE TAKİP EDECEKTİR’ 

Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı suçladı ve “Üzücü olaylar yaşandı geçen hafta. MHP olarak konunun üzerinde duruyoruz. Elde ettiğimiz ön bilgiler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur (Yavaş) Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir” ifadelerini kullandı.
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir.” https://t.co/anMIHj3eZf pic.twitter.com/mwwolBzYbw — ANKA Haber Ajansı (@ankahabera) November 30, 2021
Alparslan Türkeş anmasına 50 kişi saldırmış yumruk ve sopaların kullanıldığı arbedede 4 kişi de yaralanmıştı.

Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP Ankara İl Başkanı ile Ankara Emniyetini saldırıdan sorumlu tutmuş, MHP lideri Bahçeli’nin izin vermemesi halinde saldırının “gerçekleşemeyeceğini” belirtmişti.

Son güncelleme: 13:50 30.11.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı