• Turkhane Logo

Babacan'dan 'Kürt sorunu' çıkışı: 'Yok demekle bitmiyor'

16:58 06 Ağustos 2022 Cumartesi
Babacan'dan 'Kürt sorunu' çıkışı: 'Yok demekle bitmiyor'

DEVA Partisi Lideri Ali Babacan ve beraberindeki STK başkanları ve muhtarlarla Van, Erciş ilçe merkezindeki bir otelde kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıdan sonra seçim otobüsü ile şehir merkezinden geçen Babacan, halkı selamladıktan sonra ilçe başkanlığı binasının açılışına katıldı. Babacan burada yaptığı konuşmada çiftçilerin sıkıntısı ve ekonomik sorunlara değindi.
BU ÜLKEDE SADECE EKONOMİK KRİZİ YOK, KÜRT SORUNU DA VARBabacan, İlk çözüm planımızın tarım alanında olduğunu açıkladık. Çiftçiye gübre ve yem ücretinin yarısını biz karşılayacağız. Ülke iyi yönetilmiyor. Merkez bankasının arka kapısından 190 milyar doları gizli saklı sattılar. Ondan sonra memleket dövize muhtaç hale geldi. Tarımda toprağı su ile buluşturacağız, başka çaresi yok bunun. Toprak su ile buluştuğunda çiftçinin verimi artıyor. Kanal İstanbul un üçte biri parasıyla bütün Türkiyedeki sulama alanlarının tamamı bitirilir. Biz her alanda çiftçimizin yanında olacağız. Bu ülkede sadece ekonomik krizi yok, Kürt sorunu da var. Ben buradan Erdoğana ve Bahçeliye sesleniyorum. Ankara dan oturup Kürt sorunu yok demekle Kürt sorunu bitmiyor. Kürt sorunu var mı, yok mu gelin burada Ercişlilere sorun dedi.
Parti binasının açılışı sırasında Ali Babacan’ın yanına gelen bir kişi, “Dinimize saldıranlar ile birliktesiniz, Zilan katliamında 18 bin vatandaşımızı katleden CHP zihniyeti ile birliktesiniz diye tepki gösterdi. Babacan ise, Kardeşim 20- 30 sene öncekiler gibi konuşuyorsun. Sen bir gençleri dinle. Sen bir arkanı dön buradaki gençleri dinle diye karşılık verdi.

Son güncelleme: 16:58 06.08.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı