• Turkhane Logo

Altındağ saldırganı 76 kişi yakalandı: 38’i yağma, hırsızlık, uyuşturucudan sabıkalı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Altındağ ilçesinde Suriyelilere yönelik ırkçı saldırılarla ilgili 76 kişinin yakalandığını açıkladı. 38'inin yağma, hırsızlık ve kasten yaralamadan sabıka kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

16:07 12 Ağustos 2021 Perşembe
Altındağ saldırganı 76 kişi yakalandı: 38’i yağma, hırsızlık, uyuşturucudan sabıkalı
Ankara Emniyet Müdürlüğü, Altındağ ilçesinde Suriyelilere yönelik ırkçı saldırılarla ilgili 76 kişinin yakalandığını açıkladı. 38'inin yağma, hırsızlık ve kasten yaralamadan sabıka kaydı bulunduğu ortaya çıktı.Ankara Altındağ’da önceki gün bir kişinin bıçaklanarak öldürüldüğü olayın ardından Suriyelilere ait ev ve işyerlerine saldırılar olmuştu. Dükkanların yağmalandığı, evlerin taşlandığı, eşyaların yakıldığı olaylarla ilgili polisin yetersiz kalması ve saldırganlara müdahale etmemesi tepki çekmişti.

EMNİYET: 76 KİŞİ YAKALANDI 


Eleştirilerin odağındaki Ankara Emniyet Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak 76 kişinin yakalandığını duyurdu. Açıklamada, bu kişilerin sosyal medyada gerçek dışı paylaşımda bulundukları ve bölgedeki olaylara karıştıkları tespit edildiği vurgulandı.

/0

/

/YAĞMA, YARALAMA, HIRSIZLIK, UYUŞTURUCU… 

Açıklamada yakalanan şahıslardan 38’inin yağma, kasten yaralama, hırsızlık, uyuşturucu madde bulundurma/ticareti gibi suçlardan kaydı olduğu belirtildi. Açıklamada halkın provokatif haber ve paylaşımlara itibar etmemesi istendi.

Son güncelleme: 16:07 12.08.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı