• Turkhane Logo

Alpaslan Kuytul: ‘Boyun eğdiremedikleri için çıldırdılar, olayı tamamen MHP üstlendi’

Furkan Vakfı gönüllülerine yönelik polis saldırısı hakkında konuşan Alparslan Kuytul, “Olayı tamamen MHP üstlendi. Polislerin zaten tamamen MHP’nin kontrolünde olduğunu bilmeyen yok” ifadelerini kullandı.

12:38 25 Mart 2022 Cuma
Alpaslan Kuytul: ‘Boyun eğdiremedikleri için çıldırdılar, olayı tamamen MHP üstlendi’
Furkan Vakfı gönüllülerine yönelik polis saldırısı hakkında konuşan Alparslan Kuytul, “Olayı tamamen MHP üstlendi. Polislerin zaten tamamen MHP’nin kontrolünde olduğunu bilmeyen yok” ifadelerini kullandı.


“Nevşin Mengü Soruyor” programına konuk olan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Adana’da polisin Furkan Vakfı üyelerine plastik mermi, cop ve biber gazı ile saldırmasıyla ilgili soruları cevapladı.

Furkan Vakfı’nın polisi provoke ettiği iddialarına ilişkin konuşan Alparslan Kuytul, “(İçişleri Bakanı) Süleyman Soylu, açık ifade edeyim, açıkça yalan söylüyor” dedi. “Yıllardan beri bize boyun eğdirmek istiyorlar. Boyun eğdiremedikleri için çıldırdılar ve bunu yaptılar” diyen Kuytul, “Yoksa biz hiçbir zaman polisi provoke etmedik, hiçbir zaman tahrik etmedik. Böyle insanlar değiliz” ifadelerini kullandı.


”ÖZEL BİR EKİP KURMUŞLAR”

“Bu son hadisede, hepiniz gördünüz. Olayı tamamen MHP üstlendi” diyen Kuytul, “Polislerin zaten tamamen MHP’nin kontrolünde olduğunu bilmeyen yok. Zaten bize saldıran polislerin hepsinin bıyığından da MHP’li oldukları belliydi. Özel bir ekibi kurmuşlar, hepsi aynı görüşte ve çok doldurmuşlar gencecik çevik kuvvet polislerini. Bizim hakkımızda iftiralar atarak o genç polisleri oraya getirip bize saldırttılar” diye konuştu. Kuytul, hiçbir zaman devlet içinde ya da dışında bir tarikat ya da cemaatten böyle bir saldırıyla karşılaşmadıklarını belirtti.

Kuytul “Baştan beri biz bu işin içerisinde kendine devlet diyenlerin olduğunu biliyoruz ve Türkiye’de gücün kimlerin elinde olduğu da bellidir. AKP’nin de artık gücünü kaybettiği belli” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI’NI DEVLET OLARAK GÖRMÜYORLAR”

“Türkiye’de devletin ne olduğunu kimse bilmiyor. Bu devlet politikasını kimler tayin ediyor, kendilerini ortaya koysunlar” diyen Kuytul, “Cumhurbaşkanı’nı devlet olarak görmüyorlar, hükümeti devlet olarak görmüyorlar. Bu yapılanların hepsini devletin yaptığını söylüyorlar” dedi. Kuytul, 2018 yılında tutuklandıktan kısa süre sonra AKP’li Mahir Ünal’ın “Alparslan Kuytul’a hükümet değil devlet müdahale etti” dediğini belirtti. Kuytul “Bu devletin kim olduğunu onlar açıklasın” diye konuştu.

“POLİS CUMURBAŞKANI’NA BAĞLI DEĞİL DEMEK Kİ”

Polisin hükümete değil devlete bağlı olduğu yönünde kamuoyunda açıklamalar olduğuna dikkat çeken Kuytul, “Bizim bildiğimiz polis İçişleri Bakanlığı’na bağlıdır. İçişleri Bakanlığı da hükümetin bir üyesidir ve Cumhurbaşkanlığı’nın emrindedir, Cumhurbaşkanlığı’na bağlıdır. Ama demek ki durum öyle değil” ifadelerini kullandı.

Deutsche Welle Türkçe’nin aktardığına göre, Kuytul şeriat isteyip istemedikleri sorusuna verdiği cevapta İslam Medeniyeti’ni istediklerini, bunun İslam’ın kanunlarının yanı sıra insani ve ahlaki değerlerini de kapsadığını söyledi.

Hizmet Hareketi’yle ilişkili oldukları yönündeki iddialara da cevap veren Kuytul, “Şu anki hükümet, Cumhurbaşkanı bile zamanında onlarla birlikteydi. Ben hiçbir zaman onlarla birlikte olmadım. Ben 1998’de onları çok şiddetle eleştirmiş birisiyim. 2000’li yıllarda da buna benzer konuşmalarım var. Zaten 15 Temmuz’da da darbeyi lanetlemiş birisiyim. Onlar beni zaten hiç sevmezlerdi. Ben onlara yapılan zulmü, haksızlığı dillendirdiğim için böyle iftira atıyorlar. Bana dört örgütü yamamaya çalıştılar, böyle bir insan var mı dünyada? Hem F... hem PKK hem DEAŞ hem El Kaide böyle bir insan var mı dünyada?” ifadelerini kullandı.

 

Son güncelleme: 12:38 25.03.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı