• Turkhane Logo

"Allah bin belasını versin!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,

19:55 08 Aralık 2022 Perşembe
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Mafya ve kirli paraya dikkat çeken Kılıçdaroğlu, videonun açıklamasında sert ifadeler kullandı. CHP Lideri, “Koca devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin!” dedi.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA VURGU YAPTIKılıçdaroğlu’nun yayınladığı videoda ise şu ifadeler kullanıldı;

*Türkiye son 10 yıldır, Balkanlardan Türki Cumhuriyetlerine uzanan bir suç makinesinin küflü dişlilerinin buluşma noktası… Ağustos 2013 Ali Gamidov, Ağustos 2016 Rövşan Caniyev, Ağustos 2020 Lotu Quli, Ekim 2022 Elnur Gasimov…
*İçişleri Bakanı bu isimlerin Avrupanın ve dünyanın en azılı katilleri olduğunu kabul ediyor; fakat Türkiyede ne aradıklarını, nasıl elleri kollarını sallayarak dolaştıklarını, nasıl gözaltından salıverildiklerini açıklayamıyor.
*Sadece Azeriler mi? Husumetli iki Sırp mafya grubu da Avrupada 60 can aldıktan sonra yaşamak ve hesaplaşmak için Türkiyeyi seçiyor. Interpol ile aranmasına karşın uzun yıllar Türkiyede yaşayabilen Zeljko Boşanic, iki ay önce hedef olan ve İçişleri Bakanının Balkanların en büyüğü dediği Jovan Vukotiç, siyasiler ile fotoğrafları çıkan Zindaştiler, polis katilleri, AVMlerde çatışan mafya bozuntuları, kirli paralarını aklayanlar, uyuşturucuyu Türkiye üzerinden Avrupaya pazarlayanlar…
MAFYA PLATOSU BENZETMESİ*Türkiye son 10 yılda kötü bir mafya filminin platosuna dönüşmüş durumda… Tek farkla! Bu filmde gerçek insanlar ölüyor, gerçek ailelere ateş düşüyor, masumların kanı gerçekten dökülüyor. Yetkililer ise katillerle fotoğraf çektiriyor ya da bu kötü filmi kıllarını kıpırdatmadan izlemeye devam ediyor.

MECLİS’TEKİ KONUŞMASINA DA YER VERİLDİKılıçdaroğlunun paylaştığı videoda; 5 Aralık günü, 2023 yılı bütçesine ilişkin TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasının şu bölümü yer aldı:

“Uyuşturucu paralarını getirdiler, kendileri de geldiler. Ne yaptılar? Türkiyede at koşturdular. En önemli mafya liderleri, uyuşturucu baronları Türkiyeye geldiler, Türkiyede oturdular, Türkiyede daire aldılar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için müracaat ettiler. Koca Türk devletini mafya bozuntularına çamaşırhane yapanların Allah bin belasını versin diyorum. Bir daha söylüyorum: Allah bin belasını versin.”

Son güncelleme: 19:55 08.12.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı