• Turkhane Logo

Akşener'den Erdoğan'ın 'İmralı' çıkışına: Fezleke konusudur

İYİ Parti Lideri Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın

16:09 14 Ocak 2022 Cuma
Akşener'den Erdoğan'ın 'İmralı' çıkışına: Fezleke konusudur
İYİ Parti Lideri Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Şu anda Edirnedeki en büyük hesabı, İmralıdakine verecek sözlerine tepki gösterdi. Akşener, Fezleke konusudur dedi.
Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Akşener, Ziyaretimizin sebebi dün halk otobüsleri esnafı ve minibüsçüler esnafı beni ziyaret ettiler. Bazı talep ve istekleri oldu. Ben de kendilerine söz verdim. Bazı zorluklar var belediyeye dair çözümlenmesi gereken. Onların taleplerini bizzat ileteceğimi söyledim. Onun için geldim diye konuştu.
Akşener, AKPli Cumhurbaşkanı Erdoğanın Şu anda Edirnedeki en büyük hesabı, İmralıdakine verecek sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Akşener açıklamasında, Terörden yagılanmış ve terörist başı tanımıyla cezasını çeken bir şahıs ve yine terör suçlamasıyla Edirnede bir kısım mahkemesi devam eden bir şahıs ve Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı sayın Erdoğan, hukuki olarak ne oluğ bittiğini anlatmakla görevli, onu takip etmekle görevli, Türkiyenin güvenliğinden sorumlu sayın Erdoğan diyor ki; mektup arkadaşı Abdullah Öcalan ile Selahattin Demirtaş arasındaki bir hesaplaşmayı söyleyebiliyor. En hafif tabiriyle ayıptır, ayıp. Bu da bir fezleke konusudur ifadelerini kullandı.
SEMRA GÜZEL AÇIKLAMASI: FEZLEKEYE EVET OYU VERECEĞİZ
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzelin fezlekesi hakkında da konuşan Akşener, Semra Güzelin fezlekesi gelecek Meclise ama emin değilim çünkü ne zaman AKPliler bağırdılar hiçbir sonuç olmadı. Bu fezlekeye evet oyu verecek arkadaşlarımız. İYİ Partinin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, iltisak, irtibat gibi konularda açık ve nettir. Burada sorunumuz yok, umarım rahatlamışlardır.
ERDOĞANIN ADAYLIK AÇIKLAMASINA YANIT
Erdoğanın 2023 seçimleri için muhalefete yönelik Adayları bile belli değil ifadesinin de sorulduğu Akşener, Çok merak ediyorlar ama kendisinin adaylığı da belli değil. Ben, onun ağzından duymadım aday mıdır, değil midir... Bizim adayımız, Millet İttifakının adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak diye konuştu.
BAKAN NEBATİYE ENFLASYON TEPKİSİ
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebatinin Enflasyon ocak ayında pik yapar ama 2023te tek hane olur. Seçime ben tek haneli enflasyonla gideceğim açıklamasına tepki gösteren Akşener, Anlıyorum ki TÜİK Başkanı değişecek, Merkez Bankasının Başkanı da muhtemelen değişecek. Yazlık-kışlık bir sistemi var oranın. TÜİKe göre bir enflasyon rakamı açıklanacak ve sayın Nebati de gözlerinin ışıltısına bakıp böyle bir enflasyon sonucuyla karşılacağız gibi görünüyor bütün bu konuşmalardan. Ben kendisine hem ekonomiyi hem matematiği öğrenmesini tavsiye ediyorum dedi.

Son güncelleme: 16:09 14.01.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı