• Turkhane Logo

AKP'li Ünal'a memleketinde protesto şoku: Bu üslupla bu makama bunları söyleyemezsiniz

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve beraberindeki AKP'li birçok isim Elbistan'da protesto edildi.

14:43 20 Ağustos 2022 Cumartesi
AKP'li Ünal'a memleketinde protesto şoku: Bu üslupla bu makama bunları söyleyemezsiniz
AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve beraberindeki AKP'li birçok isim Elbistan'da protesto edildi.


AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal başta olmak üzere AKP Elbistan ilçe Başkanı Ahmet Traş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker Elbistanda protesto edildi.

Memleketi Elbistana ziyareti sırasında muhtarlar ve halkla bir araya gelen Ünal, 1970 yılına vurgu yaparak O yıllarda tüp kuyrukları vardı. Şimdi yok. O yıllarda gençler darbelere maruz kalıyordu, şimdi kalmıyorlar iddiasında bulundu.


Kanalmaraşta yer alan habere göre; ziyaret sırasında muhtarların istek ve taleplerini ilettiği Ünal Devletin bakanı burada. Siz bu üslupla bu makama bunları söyleyemezsiniz yanıtını verdi. Ünalın daha sonra muhtarları TBMMye davet ettiği öne sürüldü.

Ayrıca Göksunda Elbistana bir çivi çakılmadığını özel olarak ifade ettiği iddia edilen Ünalın burada basına kapalı bölümde, Türkiyede bulunan hiçbir ilçe Elbistan kadar yatırım almadı. Burdan sonrasını da bana bırakın dediği ifade edildi.

BURASI ÇEKİŞME MEYDANI DEĞİL

Daha sonra bireysel olarak vatandaşların söz alarak Ekinözü ilçesi ile ilgili şikayetlerini ‘’Ekinözü belediye başkanının Ekinözü’ne bakmadığını, suyu getirmediğini, içme suyu içemediklerini’’ ifadeleriyle dile getirmeleri üzerine ortalık gerildi.

Protokolde oturan Ekinözü belediye başkanı Bilal Ekerin, ‘’siz kimsiniz ..n’’ ifadesinde bulunduğu iddia edildi.

Bilal Eker’in vatandaşlara yönelik sert üslup kullandığını gören Mahir Ünal, ‘’Burası Ekinözü’nün çekişme meydanı değil. Kimse bu üslupla benim yanımda böyle konuşamaz’’ ifadelerini kullandı. Bunun üzerine bir çok vatandaş Bilal Ekeri Bize nasıl böyle kaba cümle kullanabilir?’ diye Mahir Ünal’a şikâyet etti.

Mahir Ünal’ın Bilal Eker’e Biz seni bunun için seçmedik. Terbiyeni takınacaksın bu üslupla benim yanımda konuşamazsın çık dışarıya’ dediği öne sürüldü.

BİLAL EKER TARTAKLANMAYA ÇALIŞILDI

Bilal Eker’in, AKP İl Başkanı Fırat Görgel’e de tepkide bulunduğu öne sürülürken, bir grubun Bilal Eker’i tartaklamaya yeltendiği iddia edildi.

Ç. Holding’te çalışan bir grup işçi ise Mahir Ünal’ı Biz insanca yaşamak istiyoruz. Evimize ekmek götürmek istiyoruz. Bir an önce bizim mağduriyetimizi giderin’’ sözleriyle protesto etti.

Son güncelleme: 14:43 20.08.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı