• Turkhane Logo

"AKPli olduğunu söyleyen deneyimli bir siyasetçi, 'Kimseye oy vermeyeceğim' dedi"

Seçimler yaklaştıkça AKP içinde ve tabanında küskünler artıyor

10:45 27 Mart 2019 Çarşamba
Seçimler yaklaştıkça AKP içinde ve tabanında küskünler artıyor

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, AKPde önemli görevler üstlenmiş ve hâlâ AKPli olduğunu söyleyen deneyimli bir siyasetçiyle konuştuğunu söyledi. Zeyrek, söz konusu siyasetçinin 31 Marttaki yerel seçimde kimseye oy vermeyeceğim dediğini öne sürdü.
Zeyrek Hayaller ileri demokrasiydi, ya gerçekler? başlığıyla yayımlanan yazısında AK Parti saflarında önemli görevler üslenmiş, hala AK Partili olduğunu söyleyen deneyimli bir siyasetçiyle konuşuyorduk. ‘İçişleri ve Adalet bakanlarının seçim döneminde bağımsız olması ne kadar önemliymiş dedi aktarımında bulundu.
Zeyrek şunları kaydetti:
Muhalif adayları istihbarata dayalı bilgilerle hedef alma, yargı ile korkutma, kayyum ile hizaya getirme arayışlarından söz ediyordu.
Tank-Palet fabrikasının satışını;
Siyasi olmaması gereken Tarım Bakanı Bekir Pakdemirlinin Taşovada muhalefet için sarf ettiği, ‘Bu adilere sandıkta cevap verecek misiniz cümlesini;
Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzerin trenden el sallayıp yanıt alamadığı vatandaşlara ‘şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar demesini;
Ülke ekonomisini, tanzim satış mağazalarındaki soğan kuyruklarını, AK Parti milletvekilinin kaybolan 100 bin dolarlık saatini de konuştuk.
Geçmişte sık sık ‘ileri demokrasiye geçeceğiz dediklerini anımsatınca, ‘Demokrasi, hukuk, ekonomi, inanç alanlarında yaşananları şaşkınlıkla izliyoruz. Biz bunu hayal etmemiştik dedi.
‘Kime oy vereceksiniz dedim.
‘Hiç kimseye karşılığını verdi.
‘Partide sizin gibi düşünenler var mı dedim.
‘Evet, bakanlık, üst düzey bürokratlık yapmış arkadaşlarla sık sık buluşup, bu olanların hayalini kurduğumuz Türkiyeye yakışmadığını konuşuyoruz dedi.
Bir tarafta ileri demokrasi hayali, diğer tarafta gerçekler. Vicdanlı siyasetçiler için yeterince zor olsa gerek. Başka sorum kalmamıştı.

Son güncelleme: 10:45 27.03.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı