• Turkhane Logo

AKP'li Hüseyin Çelik'ten Van tepkisi: Olup bitenler vahimdir

Van'da belediye başkanlığı mazbatasının seçimi kazanan DEM Parti adayına verilmemesi üzerine AKP'nin kurucularından Hüseyin Çelik de tepki gösterdi.

14:46 03 Nisan 2024 Çarşamba
AKP'li Hüseyin Çelik'ten Van tepkisi: Olup bitenler vahimdir
Van'da belediye başkanlığı mazbatasının seçimi kazanan DEM Parti adayına verilmemesi üzerine AKP'nin kurucularından Hüseyin Çelik de tepki gösterdi.

AKPnin kurucularından, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, DEM Partili Abdullah Zeydana mazbata verilmemesi kararına dair açıklamada bulundu.
Hüseyin Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 
ADAY OLMASINA NİÇİN MÜSAADE ETTİNİZ: Vanda Ben oldum olası kayyum politikalarına karşı oldum ve hâla da karşıyım. Van’da olup bitenler vahimdir. DEM Partiden Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen şahsın seçilme ehliyeti yoksa aday olmasına niçin müsaade ettiniz? Siyasetin asker ve yargı eliyle dizayn edilmesi, artık geri dönmemek üzere tarihe gömülmelidir.
İBRET ALINMASI GEREKEN SONUÇ: Bu olup bitenler en çok hükümete ve AK Parti’ye zarar veriyor. Kayyum atamalarından sonra siyasi olarak hiç bir şey elde edilmediği, aksine daha önce alınan belediyelerin de kaybedildiği ortada iken hangi akılla bu iş sürdürülür? Van’da DEM’in 14 belediyenin hepsini alması tek başına ibret alınması gereken bir sonuçtur.
KAOSA SÜRÜKLEMENİN ANLAMI YOK: Zaten ekonomik zorluklarla boğuşan Van’ı kaosa sürüklemenin bir anlamı var mı? Demokratik gösteri yapmak elbette herkesin hakkıdır. Ancak kamu malına zarar vermek, esnafa ve bütün vatandaşlara zarar verecek şiddet ve her türlü vandalizm kabul edilemez. Hemşehrilerimi ve yetkilileri sağduyulu davranmaya davet ediyorum.
AKPLİ ÖZBEKTEN DE VAZGEÇ ÇAĞRISIVan İl Seçim Kurulunun seçilme hakkı geri alınan Abdullah Zeydanın yerine AKP adayı Abdulahat Arvası belediye başkanı olarak belirlemesine AKPden bir tepki de partide faaliyetlerini sürdüren eski Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbekten gelmişti. 
Arvasa o koltuğa oturma çağrısı yapan Özbek, Kardeşim diye seslendiği Arvasa Milletin desteği olmadan yönetime gelmek vicdanı yaralar. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçim gecesi konuşmasını hatırlamanı isterim: ‘milletimizin kararına hürmetsizlik etmeyecek, milletin takdirini sorgulamaktan uzak duracağız. AK Parti olarak tüm çabalarımıza rağmen Vanlı vatandaşlarımız tercihini Abdullah Zeydandan yana kullanmıştır Bize düşen milletimizin seçimine saygı göstermek ve önümüzdeki seçimler için çalışmaktır Adını aileni tüm Vanlıları düşünerek bu karardan bir an önce vazgeçmeni dilerim çağrısı yapmıştı.
 

Son güncelleme: 14:46 03.04.2024
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı