• Turkhane Logo

4 yıldır oturan şampiyon!

Dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu 2018’de AKP’den Sakarya Milletvekili seçildi. Sofuoğlu, Meclis’te biri ant içmek olmak üzere 2 kez kürsüye çıktı, hiçbir kanun teklifi araştırması ya da soru önergesi hazırlamadı...

12:17 12 Temmuz 2022 Salı
4 yıldır oturan şampiyon!
Dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu 2018’de AKP’den Sakarya Milletvekili seçildi. Sofuoğlu, Meclis’te biri ant içmek olmak üzere 2 kez kürsüye çıktı, hiçbir kanun teklifi araştırması ya da soru önergesi hazırlamadı...

Dünya motosiklet şampiyonu, AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu 4 yıllık vekillik döneminde ‘Oturan şampiyon unvanı aldı. Mecliste ilk günlerinde ‘sporun sorunları için mücadele edeceğini belirten Sofuoğlu, bu alanda hiçbir teklif, soru önergesi ve Meclis çalışmasına imza atmadı. 4 yıl içinde kürsüye de sadece iki defa çıktı, birinde ant içti diğerinde Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde konuştu.
KENDİNE ‘SENATÖR DEDİ

34 yaşında Milletvekili seçilen Sofuoğlu, TBMMde 4 yılı geride bırakırken ‘kayıp vekil profili çizdi. Meclise 25 milyon lira değerindeki Lamborghini Aventador spor arabasıyla gitti. Bindiği araba için “Alın teriyle aldım, 15 defa ameliyat oldum” dedi.
Üyesi olduğu TBMM Milli Eğitim, Spor Komisyonunun ilk toplantısında, “Sporcunun yaşadığı sıkıntıları yaşamış biri olarak bu sıkıntıları dile getirmek ve buradan güzel kanunlar çıkmasına vesile olmak için çalışıp, elimden geleni yapacağım” dedi. Ancak hiçbir çalışma yapmadı. İngilizce olarak bastırdığı kartvizitte kendini ‘Senatör olarak tanıtan Sofuoğlu, Meclisteki makam odasında masanın üzerine ayaklarına uzatıp danışman ve çalışma arkadaşlarını “Emireri” ilan eden bir fotoğraf da paylaştı. Daha sonra “Hata ettim diyerek sosyal medyadaki fotoğrafı sildi.
Hiçbir şey yapmayan milletvekilleri
Cumhurbaşkanlığı sistemiyle beraber TBMMnin yetkileri erimeye devam ediyor. Son yasama yılında sadece 35 kanun yürürlüğe girdi. Maaş ve yollukları 60 bin TLyi aşan milletvekillerinin Meclis performansı da her geçen gün düşüyor. 581 milletvekilinin 286sı AKPye ait. CHPnin sandalye sayısı 134, HDPnin 56, MHPnin 47, İYİ Partinin 37, TİPin 4, DPnin ve Memleket Partisinin iki ve BBPnin, DEVAnın, DBPnin, SPnin, Yenilik Partisinin, Zafer Partisinin bir. 7 de bağımsız vekil var. Bu milletvekillerinden 33ü bir yasama yılı boyunca neredeyse hiç çalışmadı.
Faaliyeti olmayan vekillerin isimlerinden bazıları ise şöyle: “AKPden Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Fetani Battal, Feyzi Berdibek, Sena Nur Çelik, Ebubekir Bal, Mehmet Özhaseki, Cemil Yaman, Kenan Sofuoğlu, Eşref Fakıbaba, Mehmet Altay. CHPden Deniz Baykal…”

Son güncelleme: 12:17 12.07.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı