• Turkhane Logo

İstihbaratçı AKP medyasının uluslararası medya rahatsızlığı.

Odatv ve AKP'nin borazanı Sabah şeysi Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Yunanistan televizyonuna verdiği röportajı çarpıttı.

23:43 28 Eylül 2022 Çarşamba
 İstihbaratçı AKP medyasının uluslararası medya rahatsızlığı.
Odatv ve AKP'nin borazanı Sabah şeysi Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Yunanistan televizyonuna verdiği röportajı çarpıttı.

Son zamanlarda AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren haberler yapan gazetecileri gizlice takip edip hedef gösteren iki karanlık yayın organı Hocaefedi’nin isim vermeden Erdoğan’ı eleştirdiği sözlerini sanki Türk halkına söylenmiş gibi yansıttı. Oysa gerçek öyle değildi. Hocaefendi ile yapılan röportaj sırasında orada bulanan gazeteci Faruk Mercan’da AKPnin istihbaratçı iki yandaş medyasının haberlerini ilk elden yalanladı. Mercan twitter hesabından yaptığı açıklamada: “Bu görüşmede ben de hazır bulundum. Böyle bir ifade kesinlikle olmadı Odatv her zamanki gibi çarpıtıyor. Fethullah Gülen Hocaefeendi bir soru üzerin isim vermeden Erdoğan’ın son zamanlardaki çıkışlarının komşu iki ülke geleceğine zarar verdiğini ifade etti. dedi.
Röportajı çarpıtarak haberleştiren Karanlık Odatv ve Sabah şeysinin bu yeni çabası Hocaefendinin Uluslararası medya konuşmasından duyulan rahatsızlıktan kaynaklandığı yorumları sosyal medyaya yansıdı. İŞTE HOCAEFENDİNİN RÖPORTAJDA SÖYLEDİKLERİ

Fethullah Gülen Hocaefendi, Yunanistan Televizyonu’na konuştu: Zalimlerin kafa karıştırmaları bizleri aldatmamalı
Yunanistan Televizyonuna konuşan Fethullah Gülen Hocaefendi: ‘‘Ben iki millete hep kardeş millet nazarıyla baktım. Bence bizimkiler maalesef sarhoş gibi davranıyorlar.’’dedi.


Türkiye ile Yunanistan’ın arasındaki dostluk çizgisinin korunmasının her iki ülke için de yararlı olacağını söyleyen Gülen, ‘‘Ben iki millete hep kardeş millet nazarıyla baktım. Bence bizimkiler maalesef sarhoş gibi davranıyorlar.’’ ifadelerini kullandı.

Fethullah Gülen, Yunanistan’da yayın yapan Alfa televizyonu program yapımcısı ve muhabiri Mihalis Arabacıoğlu’na konuştu.  Alfa Televizyonu haberi röportajı “Gülen, Erdoğan’ı tamamen yıkmaya devam ediyor” başlığıyla verdi. Mihalis Arabacıoğlu’nun Yunan halkına bir mesajınız var mı sorusuna; Gülen şöyle cevap verdi: ‘‘Sizlerin kendi müşahede ve değerlendirmelerinizi seslendirmeleriniz daha iyi olur, benim ki derme çatma bir şey olur. Son günlerde birilerinin yaptıkları cürümler Yunanistan’a yüklenmeye çalışıldı. Biraz basiretle bakabilen insanlar bunun böyle olamayacağını bilirler. Yunanistan kadim kültüre sahip bir ülke olarak binlerce hizmet insanını alıp misafir etmesi, sahip çıkması takdire şayan bir şeydir. Birileri genel havayı bozup bulandırmak için bir şeyler yapıyor. Son zamanlarda bizimki (Erdoğan) delice şeyler konuşuyor. Adalara gidecek, baskın yapacak, işgal edecek…

”ZALİMLERİN KAFA KARIŞTIRMALARI BİZLERİ KATİYEN ALDATMAMALI”

Yunanistan medeniyet dünyasının açılmış sütunları idi. Yunanistan her zaman dünyadaki tüm kültürlerin gelişimi için bir dayanak noktası olmuştur. Dünyadaki düşünceleri bir yönüyle dengeleyen ve esasen ahenkli hale getiren Yunan düşünürleri olmuştur. Çok akıllı insanlar.  İslam dünyası üzerinde Sokrates, Platon ve Aristotalesleri ile hep tesirli olmuşlardır. Bu fikir akımları İslam dünyasında da birer ekol haline gelmişler.  Zannediyorum bunların hepsi eğitim içinde çözülürse makul ve kalıcı olur. Eğitim her şeydir. Adaleti, istikameti, insana saygı duygusunu şekillendirecek de eğitimdir. Bu yüzden her zaman eğitimi öncelemek lazım. Zalimlerin kafa karıştırmaları bizleri katiyen aldatmamalı.

Televizyonun başlıkta tercih ettiği “Gülen,   Erdoğan’ı   tamamen   yıkmaya   devam   ediyor” ifadesi,  Yunanca  deyimi olan “πλήρη αποδόμηση” “tam bozma, yıkma” anlamında kullanılıyor.

Son güncelleme: 23:43 28.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı