• Turkhane Logo

Moody’s bu sefer de 13 Türk bankasının notunu indirdi

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin notunu düşürdükten sonra bu sefer de 13 Türk bankasının kredi notunu negatife çevirdi.

11:14 16 Eylül 2020 Çarşamba
Moody’s bu sefer de 13 Türk bankasının notunu indirdi
Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin notunu düşürdükten sonra bu sefer de 13 Türk bankasının kredi notunu negatife çevirdi.Kredi dereceledirme kuruluşu Moody’s Türkiye’nin kredi notunun ardından dün de 13 Türk bankasının kredi ve diğer notlarını indirdi.

Moody’s Cuma gecesi Türkiye’nin dış kırılganlıkları nedeniyle ödemeler dengesi krizine sebep olabileceğine dikkat çekmiş ve ardından kredi notunu bir kademe düşürmüştü.


Kuruluş 12 bankanın uzun vadeli döviz cinsi mevduat notunu, altı bankanın karşı taraf risk notunu ve bir bankanın uzun vadeli kredi notunu bir kademe indirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Moody’s tarafından Türkiye’nin notunun düşürülmesi üzerine, “Şu anda Türkiye ekonomide pik yapıyor, dibe değil tavana. Onlar da kalkmışlar bizim şimdi puanımızı tekrar düşürme yoluna gidiyorlar. Ne yaparsanız yapın. Bu puanlamalarınızın kıymeti harbiyesi yok” demişti.

Son güncelleme: 11:14 16.09.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı