• Turkhane Logo

Elektrik ve doğalgaza büyük zam: Eylül ayından geçerli olmak üzere...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), konutlarda eylül itibarıyla geçerli olacak elektrik tarifesine yüzde 20 zam geldiğini bildirdi.

08:30 01 Eylül 2022 Perşembe
Elektrik ve doğalgaza büyük zam: Eylül ayından geçerli olmak üzere...
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), konutlarda eylül itibarıyla geçerli olacak elektrik tarifesine yüzde 20 zam geldiğini bildirdi.EPDK eylül tarifesini yayınladı.

Açıklamaya göre zam listesi şöyle: Mesken ve tarımsal faaliyetler abone grupları için yüzde 20 Kamu ve özel hizmetler sektörü ile diğer aboneler grubu için yüzde 30 Sanayi abone grubu için yüzde 50

Açıklamada “Bu artışla beraber 100 kilovatsaat elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173,46 lira olmuştur” dendi.

KILIÇDAROĞLU YİNE BİLDİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Resmi Gazete yayınlanmadan kısa bir süre önce Twitter paylaşımında şunları yazmıştı: “Erdoğan elektrikte yeni bir zammı aklından bile geçirme. Milletin ekmeği yok. Anlıyor musun, harcanacak bir şey kalmadı. Yok ya hu. Yok arkadaş yok!”

DOĞALGAZ DA ZAMLANDI

Konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 20.4 zam geldi. Sanayi ve elektrik üretimi ile küçük ve orta işletmelerde kullanılan doğalgazın da fiyatları yüzde 50’ye yakın arttı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde, Eylül ayına ilişkin doğalgaz tarife tablosu yayımlandı.

Açıklamaya göre zam listesi şöyle: Konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 20,4 Küçük ve orta ölçekli İşletmelerde kullanılan doğalgaza yüzde 47,6 Sanayide kullanılan doğalgaza yüzde 50,8 Elektrik üretimi için kullanılan doğalgaza yüzde 49,5

Son güncelleme: 08:30 01.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı