• Turkhane Logo

Papa Francis'ten depremzedeler için dayanışma çağrısı

Papa Francis, Vatikan'da çarşamba günleri yaptığı oturumda

19:16 08 Şubat 2023 Çarşamba
Papa Francis'ten depremzedeler için dayanışma çağrısı
Papa Francis, Vatikan'da çarşamba günleri yaptığı oturumda

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, Maraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ve Suriyedeki mağdurlar için dayanışma çağrısında bulundu. Vatikanda çarşamba günleri yaptığı genel kabul oturumunda Papa, Türkiye’de yaşanan ve Suriye dahil geniş alanda etkili olan depreme değindi.

Gazete Duvarda yer alan habere göre Papa Francis, Şu anda düşüncelerim, binlerce kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan deprem felaketinden ciddi şekilde etkilenen Türkiye ve Suriye halklarıyla beraber. Onlar için güçlü duygularla dua ediyorum. Bu yıkıcı felaketten muzdarip olan herkese ve bu halklara yakınlığımı belirtmek istiyorum diye konuştu. Herkesi bu felaket karşısında deprem bölgeleriyle dayanışma göstermeye davet eden Papa, Bu kardeşlerimizin, bu trajedi karşısında ilerleyebilmeleri için birlikte dua edelim dedi.
Papa ayrıca olumsuz hava koşulları ile yollardaki ciddi hasarlar gibi güçlüklerle karşılaşan ve bu zor koşullarda hayat kurtarmaya çalışan yardım görevlilerine teşekkür ederken onlar için de dua edilmesini istedi. Papa, Ukraynada devam eden savaşı da unutmamaları gerektiğini sözlerine ekledi. 

Son güncelleme: 19:16 08.02.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı