• Turkhane Logo

Netanyahu: Üzerimizdeki baskı artıyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, üzerlerinde uluslararası baskı olduğunu belirtti ve

01:02 19 Kasım 2023 Pazar
Netanyahu: Üzerimizdeki baskı artıyor
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, üzerlerinde uluslararası baskı olduğunu belirtti ve

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar 43. gününde şiddetlenerek devam ederken Başbakan Binyamin Netanyahu, bir basın toplantısı düzenledi.

“İsrailin binlerce teröristi ortadan kaldırdığını” söyleyen Netanyahu, tüm güçleri ile ilerlediklerini kaydetti.

“TAM ATEŞKES KONUSUNDA BASKI YAPTILAR”

Savaş devam ederken ABD ve başka ülkelerden İsraile karşı artan bir baskı olduğunu vurgulayan İsrail Başbakanı, “Bize tam ateşkes konusunda da baskı yaptılar. Biz reddettik. Sadece geçici bir ateşkesi İsrailli rehinelerin geri dönmesi için kabul edebileceğimizi açıkça belirttim” dedi.

“Baskıya karşı çıkıyorum, dünyaya açıkça söylüyorum” diye devam eden Netanyahu, “Zafere kadar savaşmaya devam edeceğiz. Ta ki Hamas’ı yok edene kadar. Ta ki rehinelerimizi eve getirene kadar” ifadelerini kullandı.

“BİDEN, GEREKLİ MÜHİMMATLARI GÖNDERİYOR”

ABDnin İsraile olan desteğini büyük ölçüde takdir ettiğini belirten Netanyahu, “Biden bizimle aynı ortak çıkarları görüyor. Gerekli mühimmatları göndermeye devam ediyor” diye konuştu.

Amerikan halkının İsrailin izlediği yolun doğru olduğuna emin olması için her gün ABD basınına demeç verdiğini belirten Netanyahu, Washingtonda düzenlenen İsrail yanlısı eylemi takdirle karşıladığını da ekledi.

Son güncelleme: 01:02 19.11.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı