• Turkhane Logo

Merkel: Sıram geldiğinde koronavirüs aşısı olacağım

Yeni yıl konuşması yapan Almanya Başbakanı Merkel, koronavirüs aşısı için acele etmeyeceğini ve sırasını bekleyeceğini bildirdi.

11:34 01 Ocak 2021 Cuma
Merkel: Sıram geldiğinde koronavirüs aşısı olacağım
Yeni yıl konuşması yapan Almanya Başbakanı Merkel, koronavirüs aşısı için acele etmeyeceğini ve sırasını bekleyeceğini bildirdi.Yeni yıl için ulusa sesleniş konuşması yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs salgının tarihi bir kriz olduğunu belirtirken, koronavirüs aşısı için de sırasını bekleyeceğini söyledi.

Ulusa seslenen Merkel, “Koronavirüs salgını ile mücadele bizim için yüzyılın siyasi, sosyal ve ekonomik bir görevidir. Benim sıram geldiğinde ben de aşı olacağım” dedi. Merkel, dünya çapında ilk güvenilir testin ve dünyada ilk izin verilen aşının Almanya’da geliştirildiğini hatırlattı.


Merkel hastanelerin, huzurevlerinde görev yapan doktor ve hemşirelerin bunu kendilerine gösterdiğini söyleyerek, koronavirüsle mücadelede çaba gösteren herkese teşekkür etti.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenleri de anan Merkel, “Nefes almadan geçen bu yılın sonunda bir an durup yas tutmak gerekiyor. Toplum olarak, yanında olamadan kaç kişinin sevdiği birini kaybettiğini unutmamalıyız. Onların acısını dindiremem ama bu akşam onları düşünüyorum” dedi.

Son güncelleme: 11:34 01.01.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı