• Turkhane Logo

"İsrail harekete geçecek" açıklaması

Gündemdeki konularla ilgili bir açıklama yaptığı aktarılan İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın İsrail'e karşı saldırılar konusunda geri adım atılmaması durumunda harekete geçeceklerini ifade ettiği belirtildi.

17:45 05 Ağustos 2022 Cuma
Gündemdeki konularla ilgili bir açıklama yaptığı aktarılan İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın İsrail'e karşı saldırılar konusunda geri adım atılmaması durumunda harekete geçeceklerini ifade ettiği belirtildi.

Tansiyonun düşmediği Ortadoğuda yeni bir çatışma açıklaması geldiği ifade edildi.
Gündemdeki konularla ilgili bir açıklama yaptığı aktarılan İsrail Savunma Bakanı Benny Gantzın İsraile karşı saldırılar konusunda geri adım atılmaması durumunda harekete geçeceklerini ifade ettiği belirtildi.

cumhuriyet.com.trde yer alan habere göre İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Benny Gantz, Filistin İslami Cihad Hareketini, saldırı düzenleme niyetlerinden geri adım atmazlar ise İsrailin harekete geçeceği konusunda uyardı.

Gantz, Genel olarak düşmanlarımıza ve Hamas ve İslami Cihad Hareketi liderlerine açıkça söylüyorum, Zamanınız sınırlı. Tehdit öyle ya da böyle ortadan kaldırılacak dedi.

HAMAS, GAZZE VATANDAŞLARINI REHİN TUTUYOR
Benny Gantz, Hamas ve diğer Filistinli grupların Filistinlileri rehin tuttuğunu öne sürerek, grupların tehditleri nedeniyle her gün binlerce Filistinli tarafından kullanılan Erez Geçişinin kapalı kaldığını söyledi.

Gantz, Gazze sınırındaki toplulukların sakinlerinin yıllar boyunca tam takdiri hak eden bir sivil direnç gösterdiklerini belirtti.

Gantz ayrıca, Misyonumuz, gerilimin bitmesini ve rutin geri dönüşleri sağlamaktır. Çevre sakinlerine sesleniyorum, yanınızdayız ve sizi korumak için gereken her şeyi, sorumlu, kararlı ve gerekli sonuca götürecek güç kullanma düşüncesine göre yapacağız dedi.

HER TÜRLÜ EYLEME HAZIRLANIYORUZ
Benny Gantz, İsrail ordusunun güneyden, merkezden ve kuzeyden tüm cephelerde gerekli olacak her türlü eyleme hazırlandığını söyledi.

Gantz, Gerektiği sürece tüm sektörlerde operasyonel faaliyete devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Gantz, dünyaya, özellikle de Gazzeye müdahil olan ülkelere yaptığı açıklamada, İsrailin sınırlı hareket ettiğini, ancak İsrailin güneyindeki sivil hayatı tam normale döndürmek için güçle hareket edeceğini söyledi.

Gantz ayrıca, Bir savaş için çabalamıyoruz, ancak gerekirse tereddüt etmeyeceğiz diye konuştu.

Son güncelleme: 17:45 05.08.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı