• Turkhane Logo

‘Geçmişte AKP’nin maaşlı trolleri vardı, şimdi bakanları-vekilleri trol’

Veli Ağbaba, "AKP’nin bakanları, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri trolleri aratmıyor" dedi.

18:21 20 Ocak 2021 Çarşamba
‘Geçmişte AKP’nin maaşlı trolleri vardı, şimdi bakanları-vekilleri trol’
Veli Ağbaba, "AKP’nin bakanları, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri trolleri aratmıyor" dedi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP’lilerin gittikçe troll gibi davrandığını kaydederek “AKP’nin bakanları, genel başkan yardımcıları milletvekilleri trolleri aratmıyor. Genel başkanımız bu ülkede başörtüsünün bir sorun olmadığını söyledikçe ellerinden şekeri alınmış çocuk gibi bağırıyorlar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye siyasi tarihinde toplumu Saray iktidarı kadar kutuplaştıran başka bir iktidar daha olmamıştır” diyerek, bu ayrıştırmaya bakanların, milletvekillerinin, genel başkan yardımcılarının da dahil olduğunu söyledi.


‘YOKSULLUĞU, İŞSİZLİĞİ GİZLEMEK İÇİN YALANLAR, İFTİRALAR…’  

“Türkiye’nin gerçek gündemini halk sağlığı sorunlarını, her geçen gün artan yoksulluğu ve işsizliği gizlemek adına her gün yeni hakaretler, yalanlar ve yeni iftiralarla karşılaşıyoruz; başta partimiz olmak üzere kurucu değerlerimize, toplumsal değerlere, tarihimize hakaret etmek suretiyle her gün saldırılara maruz kalıyoruz” diyen Ağbaba, şöyle devam etti:

‘HALKIN GERÇEK GÜNDEMİ…’ 

“Canikli, 2002 öncesini anlatırken sanki sömürge bir ülkeden bahseder gibi söz ediyor. Varank, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na faşist diye hakaret ediyor. Tüm bunların halkın gerçek gündemini gizleme amacı taşıdığını biz de halkımız da gayet iyi biliyoruz.”

‘KILIÇDAROĞLU, ‘BAŞÖRTÜSÜ SORUN DEĞİL’ DEDİKÇE…’ 

AKP’nin toplumu başörtüsü meselesi etrafında kutuplaştırmaya çalıştığını söyleyerek, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkede başörtüsünün bir sorun olmadığını söyledikçe ellerinden şekeri alınmış çocuk gibi bağırıyorlar. Çünkü başörtüsü, AKP için 18 yıldır bitip tükenmeyen bir sömürü ve siyaset aracı. Dertleri başörtüsü değil dertleri başörtüsünden ekmek yemek” ifadelerini kullandı.

‘ŞİMDİ BAKANLAR, MİLLETVEKİLLERİ TROL’

Ağbaba açıklamalarına şöyle devam etti: “Geçmişte maaşlı trolleri vardı, şimdi geldiğimiz noktada bu troller iktidarlarını kurtarmaya yetmemiş olacak ki aralarına bakanlar, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri de eklendi. Her ilde karşımıza çıkıyorlar. Bir gün Çorum’da bir gün Kilis’te, Bir gün Malatya’da karşımıza çıkıyorlar. Malatya’da Kuzey Çevreyolu durmuş, ‘Başörtüsü’ diyorlar, Hızlı tren unutulmuş, ‘Kılıçdaroğlu’ diyorlar, çiftçiler icralık, Yoncalı Barajı bitirilmemiş, ‘millet ittifakı’ diyorlar.”

’28 ŞUBATI ARATMAYAN UYGULAMALARA İMZA ATIYORLAR’

“Son günlerde yine bir 28 Şubat edebiyatı yapılmaya başlandı. Bir tanesi de Malatya’dan konuşmuş. 28 Şubat’tan nemalananlar 28 Şubat eylemlerinde neredelerdi? Mağdur olan insanların yanında görünmeyip, o insanlar üzerinden rant devşirmek isteyen siyasi bukalemunlar bugün 28 Şubatı aratmayan uygulamalara imza atıyorlar. Genel başkanımızın geçmişine söz edenler kendi geçmişlerine baksınlar. Geçmişte nerede, kimlerle beraber olduklarını neler yaptıklarını bizler de halkımız da çok iyi biliyor.”

Son güncelleme: 18:21 20.01.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı