• Turkhane Logo

ABD'den gelen nükleer savaş açıklaması korkuttu

ABD Stratejik Komutanlığı, Rusya veya Çin ile doğrudan bir nükleer çatışma olasılığının gerçekçi olduğunu duyurdu.

19:17 22 Eylül 2022 Perşembe
ABD'den gelen nükleer savaş açıklaması korkuttu
ABD Stratejik Komutanlığı, Rusya veya Çin ile doğrudan bir nükleer çatışma olasılığının gerçekçi olduğunu duyurdu.

ABD Stratejik Komutanlığı Komutanı Amiral Charles Richard, Amerika Saldırı Altında - Anavatanı Savunmak konulu bir panelde değerlendirmelerde bulundu.

Charles Richard, nükleer bir güçle olası bir doğrudan nükleer çatışma üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Richard, 30 yılı aşkın süredir bunu yapmak zorunda kalmadık. Bunun sonuçları derindir. Vatanı korumak için önemlidirler. Hem stratejik caydırıcılık hem de ulusal hedeflerimize ulaşmamız açısından önemlidirler. Bu artık teorik değil dedi.
Amiral Richard, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) her planı ve kabiliyetinin stratejik caydırıcılığın ve özellikle nükleer caydırıcılığın işe yaradığı varsayımına dayandığını belirtti. 
Richard ayrıca, ancak bu varsayımın karşılanmadığı taktirde, Pentagonda veya ortak kuvvette başka hiçbir şeyin tasarlandığı gibi çalışmayacağını dile getirdi.
ABD, UZUN SÜREDİR BÖYLE BİR DÜŞMANLA KARŞILAŞMADICharles Richard, Rusya ve Çin, dünyanın her yerinde, herhangi bir alanda, herhangi bir araçla seçtikleri herhangi bir şiddet düzeyine gidebilirler. ABD, uzun zamandır böyle bir düşmanla karşılaşmadı dedi.
Richard, bu nedenle ABD Stratejik Komutanlığının savaşa yaklaşımını değiştirmek zorunda kalacağını belirterek, daha yavaş, geleneksel yaklaşımların artık işe yaramadığını da sözlerine ekledi.
Richard, Komutanlar, vatanı savunurken karada, denizde, havada, uzayda ve siber alanda yani tüm alanlarda düşmana karşı hızlı hareket etmek zorunda kalacaklar diye konuştu.
Amiral Richard, Çinden gelen tehdidin büyümeye devam ettiğini belirterek, Buna çok iyi stratejiyi uygulamamız gerekiyor ifadelerini kullandı.
Richard ayrıca, Rusyadan gelen tehdit de karşılaştığımız diğer zorluklarla birlikte büyümeye devam ettiği için bunun nerede biteceğini bilmiyoruz dedi.

Son güncelleme: 19:17 22.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı