• Turkhane Logo

ABD Savunma Bakanı Austin, tekrar hastaneye kaldırıldı

Prostat kanseri teşhisi konulan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, tekrar hastaneye kaldırıldı. Pentagon Sözcüsü, Austin'in

03:02 12 Şubat 2024 Pazartesi
ABD Savunma Bakanı Austin, tekrar hastaneye kaldırıldı
Prostat kanseri teşhisi konulan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, tekrar hastaneye kaldırıldı. Pentagon Sözcüsü, Austin'in

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austinin, nükseden mesane sorunu nedeniyle tekrar hastaneye kaldırıldığı açıklandı.
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Pat Ryder, yaptığı açıklamada, Austinin Pazar günü acil bir mesane sorununa işaret eden semptomlar nedeniyle yeniden hastaneye kaldırıldığını söyledi.
Ryder, Şu anda Bakan, ofisinin işlev ve görevlerini sürdürüyor. Gerekmesi durumunda Bakan Yardımcısı, Bakanın görev ve sorumluluklarını üstlenmeye hazırdır. dedi.
Pentagon Sözcüsü, Bakan Austinin, belirlenmiş ve belirlenmemiş görevlerini yerine getirmek için gerekli olan iletişim sistemlerini kaldırıldığı hastaneye beraberinde taşıdığını belirtti.
Ryder, Austinin, bilincini hiç kaybetmediğinin ve anestezi altına alınmadığının altını çizdi, durumunun iyiye gittiğini vurgulandı.
NE OLMUŞTU?
ABDde Savunma Bakanı Austinin hastaneye kaldırıldığının geç duyurulması ülkede tartışma yaratmıştı.
Pentagondan ilk olarak 5 Ocakta yapılan yazılı açıklamada, Austinin 1 Ocakta hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu duyurulmuştu.
Daha sonra Başkan Joe Biden dahil üst düzey yöneticilerin yanı sıra Pentagon yetkililerinin ve Kongre üyelerinin, Austinin hastaneye kaldırıldığını günler sonra öğrendikleri ortaya çıkmıştı.
Devam eden tartışmalar üzerine Pentagon, Bakan Austin’in 22 Aralık 2023’te hastaneye kaldırılarak prostat kanseri teşhisi ile operasyon geçirerek ertesi gün taburcu edildiğini ancak akabinde yaşadığı komplikasyonlar nedeniyle 1 Ocak’ta yeniden hastaneye kaldırıldığı bilgisini paylaşmıştı.
Austin’in hastaneye kaldırılması ve sonraki süreçte Beyaz Saray dahil üst düzey yetkililere ve kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılmaması tepki çekmiş, ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Hizmetler Komisyonu da Savunma Bakanının gizlice hastaneye kaldırılmasıyla ilgili resmi soruşturma başlattığını duyurmuştu.
Prostat kanseri teşhisi konulan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austinin tedavisinin sona erdiği ve taburcu edildiği bildirilmişti. 

Son güncelleme: 03:02 12.02.2024
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı