• Turkhane Logo

Eski SADAT’çı asker: 15 Temmuz'u SADAT'çılar yaptı; Gülen Cemaati'nden af diliyorum!

15 Temmuz’a katılan SADAT üyesi Osman Görer’in itirafları gündeme bomba gibi düştü.

13:18 21 Ağustos 2021 Cumartesi
Eski SADAT’çı asker: 15 Temmuz'u SADAT'çılar yaptı; Gülen Cemaati'nden af diliyorum!
15 Temmuz’a katılan SADAT üyesi Osman Görer’in itirafları gündeme bomba gibi düştü.


YouTube’da yayın yapan ‘Öteki Yorum’ programında gazeteci Adem Karaçoban’ın konuğu olan Osman Görer, 2012 Şubat ayında kurulan SADAT’a bir ay sonra müracat ettiğini anlattı.

Ankara’da 9 ay askeri eğitim aldıklarını anlatan Görer, 2013 yılının Ocak ayından itibaren de maaş almaya başladığını söyledi.Yıllık izinde olduğu dönemde, 13 Temmuz gecesi göreve çağırıldığını anlatan Görer, askeri kamuflajlar giyerek 28. Mekanize Tugayı’na gittiklerini söyledi. Görer’in açıklamalarından bazı bölümler şöyle:


*13 Temmuz günü bir mesaj geldi. Ankara’da 28. Mekanize Tugayı’na gidip eğitim alacağımız, tank kullanacağımız söylendi. Eğitim sonrası tank teslim edilecekti.
*15 Temmuz akşamı saat 17.00’a kadar eğitim alanındaydık. Üzerimizde hiç bir elektronik alet, telefon vs. yoktu. Bir gün sonra sabah oradan ayrılacaktık.
*Kumanyayı aldıktan sonra 18.30’a doğru bir hareketlilik başladı. Biz tankın içerisinde 3 kişiydik. Sürücü, nişancı ve doldurucu olarak.
*SADAT’ın içerisinde darbe gününe kadar gördüğüm tek rütbe ‘başçavuştu’. Başka da rütbe görmedim. Zaten sadece 10 kişilik kendi grubumuzu tanıyordum.
*Biz o gün orada 10 kişiydik. Üçümüz tankın içindeydik. Diğer bölgelerde de görev yapmış SADAT’çı askerler olduğuna inanıyorum.
*15 Temmuz sonrası Kadıköy’de buluşma noktasında SADAT’çılarla buluşsaydım, muhtemelen öldürülecektim.
*21.00 gibi Nuri Büyükyazıcı bize ‘Genelkurmay’a terörist bir saldırı olacak. Tanklarınız hazır olsun. Sizin göreviniz çevrenin güvenliğini sağlamak. Terör seviciler size engel olmak isteyebilir.’ dedi.
İnönü Caddesi’nden Genelkurmay’a gidecektik. O istikamete giderken başımıza bazı olaylar geldi. Halk önümüze çıktı. Bazı şeyler yaşandı. Burada suçumla ilgili sizleri şahit tutmak istemiyorum. Bir günah işlenmiştir. Allah beni affetsin.
*15 Temmuz’u Gülen Grubu değil, SADAT’çılar yaptı. Başka birşeyi bana düşündüremezsiniz. Hayatını kaybedenlerin katili SADAT’tır. Çünkü ben şahit oldum. Beni başka birşeye inandırımazsınız. Ankara’da halkı ezen tankı kullanan ‘başçavuş’ SADAT’çıydı.
*15 Temmuz benim işlediğim en büyük günahtır.
*Gülen Grubu’ndan özür diliyorum. Bana haklarını helal etsinler. Erdoğan ve Adnan Tanrıverdi 15 Temmuz’da büyük günah işledi. Kimse Gülen Cemaati bu darbeyi yaptı demesin. Cemaat bu darbenin içine çekildi.
*Gülen Cemaati 40 yıldır var. Sövene elsiz, dövene dilsiz bir cemaatten bahsediyorum. Keşke Allah bana nasip etseydi de hayatımı onlara bağlı bir kuruluşta idame ettirebilseydim. Rabbim bana nasip etmedi. Bir kaç bardak sularını içtim.
*Erdoğan’a sesleniyorum; yanındaki insanlar seni yanıltmış olabilir. Gülen Grubuna bağlı insanları cezaevlerinden bırak. Günahsız bu insanlar. Cemaat’in tamamından özür dilemeli, af dilemeli. Ben size günah işleyen grubu söylüyorum; SADAT’çılar…
*00.30 gibi Genelkurmay’ın önüne geldik. O saate kadar halk gelmemişti. Bize 00,00’dan önce orayı terk etmemiz gerektiği söylenmişti. Tankın halkı ezdiği noktadan bahsediyorum.
*Gençlik Caddesi’nden sonra Polatlı bölgesine kadar geldik. Bir insanın bedenine zarar vermişsin, bunu Allah biliyor. İstemeyerek zarar verdim. Tankın kapağını kırmak üzereler.
*Videolardan izledim. Çarpmış olabilirim. Bizi buraya sürekleyenler, bizi bu pisliğin içine çekenler çıkacak Allah’ın karşısına.
*15 Temmuz’dan sonra her gün Allah’tan af diliyorum, Fethullah Gülen’den af diliyorum.
*Akın Öztürk’ün Cemaat’le hiç alakası yok. Bunu ben bile biliyorum.
*Bizim 15 Temmuz’da kullandığımız tank, 11 Temmuz’da Yüzbaşı Ferdi Anaz’ın zimmetine verilmiş. Adam 3 gün önce orada görevlendirilmiş.
*O gün oraya çağırılıyor Ferdi Anaz. Kumpas kuruluyor. O tanka hiç binmediğini söylediği halde müebbet ceza alıyor. Tankı biz kullandık!
*Gencecik askeri öğrencileri köprüye çağırıp delik deşik ettik. Hepimiz yaptık bunu. Bu çocuklar silah bile kullanmadı. Ama müebbet cezalar verildi o çocuklara.
*Vicdanen çok rahatsızım. Bizim yüzümüzden günahsız insanlar darbeci diye (tutuklandı, işkence gördü)… Neden SADAT grubunun 15 Temmuz’da görev aldığı söylenmiyor?
*251 kişiyi SADAT’çılar öldürdü. Cemaat’in alayını toplasan bir sinek bile öldüremez. Cemaat’i de çok iyi tanırım. 11 yaşında yurtlarına gidip gelmiştim.
*Bunlar Cemaat’i temizlemek için kurgulanmış bir oyun. Erdoğan’ın koltuk sevdası… Hulusi ve Süleyman Soylu’nun ellerinde kan var. Bunların elleri kanlı. Ben cehennemde bir gün kalacaksan, onlar ömür boyu kalacak. 
*Günahsız askerler Türkiye Cumhuriyeti’nin zindanlarında yatıyor. Şehit olanların ailelerinden özür diliyorum. Benim elimde de deliller var. Ama bir aşama gerekiyor. Melih Tanrıverdi, Adnan Tanrıverdi… Bunlar yaptı. Bizi bunlar zalimleştirdi.


 

Son güncelleme: 13:18 21.08.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı