• Turkhane Logo

15 TEMMUZ YARGIÇ VE SAVCILARINA AİHM‘DEN KÖTÜ HABER

Anayasa Mahkemesi açıklanan gerekçelerle masumiyet karinesinin ihlal edildiğine ilişkin iddianın kabul edilemez olduğuna karar vermiştir.

23:39 09 Eylül 2022 Cuma
15 TEMMUZ YARGIÇ VE SAVCILARINA AİHM‘DEN KÖTÜ HABER
Anayasa Mahkemesi açıklanan gerekçelerle masumiyet karinesinin ihlal edildiğine ilişkin iddianın kabul edilemez olduğuna karar vermiştir.


15 Temmuz Yargıç ve Savcılarına AİHMden kötü haber geldi. Anayasa Mahkemesi açıklanan gerekçelerle masumiyet karinesinin ihlal edildiğine ilişkin iddianın kabul edilemez olduğuna karar vermiştir.


Bu habere tepki olarak düşüncelerini Twitterda paylaşan Gökhan Güneş: AYM, sanki daha 3 gün önce AİHM 230 hakim ve savcı (toplam da 710) hakkının özgürlük ve güvenlik hakkının ihlaline karar verip üç maymunu oynadığı utanç vesikası paçavralarını suratına çarpmamış veAİHM’in yakın zaman Polonya’daki hakimlerle ilgili verdiği kararlardan habersizmiş gibi Genel Kurul olarak toplanıp başka bir utanç vesikası karara imza atmıştır. dedi. 


Anayasa Mahkemesi Basın Duyurusunu buradan okuyabilirsiniz.

Dr. Gökhan Güneşin yazısını buradan okuyabilirsiniz. Yüksek Yargı Üyelerinin Görevine Son Verilmesinin Medeni Hak ve Yükümlülük Kapsamında Kaldığı Tespitini İçeren Kabul Edilemezlik Kararı

  AYM’DEN BİR HÜKM-Ü KARARKUŞİ DAHA!

1. @AYMBASKANLIGI, sanki daha 3 gün önce AİHM 230 hakim ve savcı (toplam da 710) hakkının özgürlük ve güvenlik hakkının ihlaline karar verip üç maymunu oynadığı utanç vesikası paçavralarını suratına çarpmamış ve https://t.co/yn8XS7MIla — Dr. Gökhan Güneş (@GkhanGnes8) September 9, 2022 3. Karar, değerlendirilmeyi dahi hak etmediği gibi AYM’nin evrensel hukuk ilkelerinden sapabilmek için nasıl kıvrandığının ve kıvırdığının açık bir göstergesidir. AYM üyeleri, verdikleri bu hukuksuz kararlarla işledikleri insanlığa karşı suçlara yenilerini eklemektedirler. — Dr. Gökhan Güneş (@GkhanGnes8) September 9, 2022 4.Bu karar da tıpkı diğerleri gibi ihlalle sonuçlanacaktır.
Kararla ilgili vurgulanması gereken bir diğer husus,bu zulüm düzenin oluşturulmasında AYM kadar, kendilerini kurtarmak için her hangi bir suç işlemediğini bildikleri yüzlerce insanın ismini vererek hayatlarını karartan, — Dr. Gökhan Güneş (@GkhanGnes8) September 9, 2022 5. ancak kahraman edasıyla adalet dağıtıp! paylaşım yapabilen itirafçı @OkurIbrhm, Ahmet Hamsici, Kerim Tosun, M. Kemal Özçelik ve bu zamana kadar hiçbir dosyada uygulanmayan “hata” hükümleri hakkında uygulanarak beraat “ettirilen” Birol Erdem ve https://t.co/4R8ds7G9Si — Dr. Gökhan Güneş (@GkhanGnes8) September 9, 2022 6. diğer “rüzgar güllerinin” fonksiyonuna da özel olarak değinilmiş olmasıdır.
Ortada işlenen bir suç olmadığını bilen rejim yargısının elindeki en büyük delil ve argüman işte bu rüzgar güllerinin beyan ve ifadeleridir. pic.twitter.com/JdivZ7M7VK — Dr. Gökhan Güneş (@GkhanGnes8) September 9, 2022

Son güncelleme: 23:39 09.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı