• Turkhane Logo

Ali Koç'tan çarpıcı sözler!

Fenerbahçe Futbol Kulübü Başkanı Ali Koç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı ima ederek, Trabzonspor'da Ünal Karaman'ın Albayrak'ın baskısı ile istifa etmek mecburiyetinde bırakıldığını söyledi. Ancak istifanın Fenerbahçe'nin sırtına yıkılmak istendiğini belirten Koç,

19:32 12 Ocak 2020 Pazar
Ali Koç'tan çarpıcı sözler!
Fenerbahçe Futbol Kulübü Başkanı Ali Koç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı ima ederek, Trabzonspor'da Ünal Karaman'ın Albayrak'ın baskısı ile istifa etmek mecburiyetinde bırakıldığını söyledi. Ancak istifanın Fenerbahçe'nin sırtına yıkılmak istendiğini belirten Koç,

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Trabzonsporda Ünal Karamanın istifasından birinci derecede sorumlu olan şahısların dikkatleri dağıtmak için Fenerbahçeyi hedef tahtasına koymak istediğini söyledi.
“Sırtını devlete dayamış, stadını devlet yapmış olabilir. Orası bizi ilgilendirmez.” diyen Koç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakı ima ederek, “Koskoca şehrin belediye başkanı, istifanın takribinde... kendi takımlarının hocalarının istifasına dair çıkış yapıyor. Tüm bu karmaşayı dönüp Fenerbahçeye bağladılar. Bu nasıl saygısızlık? dedi. 
Ali Koç, Sarı-Lacivertli takımın kamp yaptığı Antalyada basın toplantısı düzenledi. 

TRABZONLU OLMADIĞI HALDE LOCA SATIN ALAN İŞADAMLARI!
(Trabzonspor Başkanı) Ahmet Ağaoğluna soruyorum, kaç devlet kurumu stadınızda loca aldı, ne kadara aldı, ne paralar verdi? sorusunu yönelten Koç, işadamlarının Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetine yakın görünmek için Trabzondan loca satın aldığını dile getirdi.
Koç, Bir adım daha öteye gidiyorum. Trabzonsporlu olmayan ama bir şekilde devlet ile iş yaptığı için loca alan iş adamları var mı? Çıkıp adil rekabet falan konuşmasın.” ifadelerini kullandı.
Ali Koç futbol kulüplerinin bankalara olan kredi borçlarının yeniden taksitlendirilmesinde Trabzonspora avantaj sağlandığını iddia etti.
ALİ KOÇ: TRABZONSPORA GÖRE KURGULANMIŞ BİR MODEL
“Yeniden yapılandırmayı imzalayan kulüplerden biri hariç hiçbiri memnun değil. diyen Koç, Bu 5 yıllık süre, en çok Trabzonspora yarıyor. Başkanları ne kadar kötü durumda olduklarını ifade ediyordu, ne olduysa, 2019un mayıs ayında rahatladıklarından bahsediyor. O arada ne oldu? Trabzonspora göre kurgulanmış bir model.” dedi.
Trabzonspor’da Berat Albayrak-Süleyman Soylu (İçişleri Bakanı) kavgası yaşandığı ve Karaman’ın Soylu’ya yakın olması sebebiyle gönderildiği belirtiliyor.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, isim vermeden Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetinin yandaş medya havuzu ile her fırsatta kendisini hedef aldığını söyledi.
ARTIK SABRIMIZ TAŞTI, BU NOKTAYA GELMEK İSTEMEZDİK
Koç adil rekabet istediğini söyleyenlerin aslında nasıl adil bir rekabet içinde olmadığını dilim döndüğünce anlatacağını söyledi. 
Artık sabır taşımız çatladı. diyen Koç, Biz bu noktaya gelmek istemezdik. Artık Türk futbolunu sporunu değil, kendi kulübümün çıkarlarını korumak zorundayım. Açıklamalarımı inşallah bazı kanallar sonuna kadar verirler. dedi.
EN ÇOK BORÇ SIKINTISI OLAN BİZİZ

Koç yeniden yapılandırmada nasıl bir haksızlığa maruz kaldıklarını ise şöyle anlattı: Bu odada çeşit çeşit insan var, fakat bir tişörtü herkesin giymesi bekleniyor. Bütün rakiplerimizin içinde en çok borç sıkıntısı olan biziz. Ödeme yükümlülüğü yüksek olan da biziz. Bir bedenin herkese uyması mümkün değil. Futbol Federasyonunun limit sistemi çökecek. Bunu dediğimizde, ‘O zaman bakarız’ diyorlar.
TRANSFERDE HAREKET EDEMEZ DURUMA GELMEMİZİ İSTİYORLAR

Türkiye Futbol Federasyonuna yaptıkları müracaatın engellenmeye çalışıldığına işaret eden Koç, Nasıl engellenmeye çalışılıyor? TFF bilgi sızdırıyor. Fenerbahçenin rakamları veriliyor, limitin bu kadar üzerinde deniyor. tespitinde bulundu. 
Koç, Bu kişiler bizi arıyor, bizden haber yapmamızı istiyorlar deniyor. Bir mekanizma, Fenerbahçenin transferde hareket edemez duruma gelmesini istiyor. Biz de öyle öğreniyoruz. Türkiye Futbol Federasyonundan dışarıya bilgi sızdırılıyor. dedi.
FENERBAHÇEDEN BU KADAR MI KORKUYORSUNUZ?

Koç, Beşiktaşın faizlerle ilgili talebine kulüp olarak destek vermelerine hükümet cenahından çok sert cevap verildiğini dile getirdi.
Koç, Bir rakibin ihtiyacı varsa, ben de desteklerim. Fenerbahçeden bu kadar mı korkuyorsunuz? Medyanızla, siyasi gücünüzle saldırıyorsunuz. Yazık, hakikaten yazık.

Son güncelleme: 19:32 12.01.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı