• Turkhane Logo

‘Türkiye demokratik bir ülke değil’ diyen Alman yargılanmayı bekliyor

Tatil için geldiği Antalya havalimanında tartıştığı birisine “Türkiye zaten demokratik bir ülke değil” diyen Alman diş hekimi yargılanacağı günü bekliyor.

22:07 01 Aralık 2020 Salı
‘Türkiye demokratik bir ülke değil’ diyen Alman yargılanmayı bekliyor
Tatil için geldiği Antalya havalimanında tartıştığı birisine “Türkiye zaten demokratik bir ülke değil” diyen Alman diş hekimi yargılanacağı günü bekliyor.Kristian B. hakkında daha sonra TCKnın 301inci maddesi uyarınca Türk devletini ve organlarını aşağılamak suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Tatil için geldiği Antalya havalimanında tartıştığı birisine “Türkiye zaten demokratik bir ülke değil” diyen Alman dişhekimi yargılanacağı günü bekliyor. 


Bild gazetesinde yer alan habere göre, 4 Kasım’da Düsseldorf’tan Türkiye’ye kısa bir tatil için giden diş hekimi bir Alman, Antalya Havalimanı’nda yaşanan bir tartışma nedeniyle gözaltına alındı. Almanya’nın Wuppertal kentinde yaşayan Kristian B. adlı Alman’ın bagaj bandında beklerken diğer yolcularla tartışma yaşadığı, görgü tanıklarının ifadesine göre tartışma sırasında Türkiye ve Türklere yüksek sesle hakaret ettiği iddia edildi. Gazeteci Deniz Yücel, olayı sosyal medya hesabından gelişmeyi duyurdu.
  1/2: Türkiye için korona virüsünden bağımsız yeni seyahat uyarısı: @bild gazetesinin haberine göre, kısa bir tatil için Antalya’ya gelen Alman diş hekimi Kristian B., havalimanında yaşanan bir tartışmanın ardından 4 Kasım’da gözaltına alındı. Yurtdışına çıkışı yasaklanmış,... — Deniz Yücel (@Besser_Deniz) November 30, 2020
1/2: Türkiye için korona virüsünden bağımsız yeni seyahat uyarısı: @bild gazetesinin haberine göre, kısa bir tatil için Antalya’ya gelen Alman diş hekimi Kristian B., havalimanında yaşanan bir tartışmanın ardından 4 Kasım’da gözaltına alındı. Yurtdışına çıkışı yasaklanmış,…

Haberde, tartışma sırasında Kristian B.’nin “Siz Türkler böylesiniz, Türkiye zaten demokratik bir ülke değil” diye bağırdığı, bu sırada başka bir yolcunun tartışmayı cep telefonuyla görüntülü olarak kaydettiği ve sonrasında da bu kaydı polise gösterdiği aktarılıyor.

Olayın ardından gözaltına alınan Kristian B. hakkında daha sonra TCK’nın 301’inci maddesi uyarınca “Türk devletini ve organlarını aşağılamak” suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bild’in haberinde yurtdışına çıkış yasağı nedeniyle Kristian B.’nin şimdi bir otelde yargılanmayı beklediği aktarılırken Alman televizyonu ARD’nin İstanbul muhabiri Oliver Mayer-Rüth de Twitter hesabından Kristian B.’nin şu anda cezaevinde olduğunu ve mahkemenin önümüzdeki günlerde tahliye talebini değerlendireceği bilgisini paylaştı.

Son güncelleme: 22:07 01.12.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı