• Turkhane Logo

SDG’den Erdoğan’a video cevabı: Türkiye’de bodrum katında yakılan Kürtlerin videosunu gönderebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oval Ofis’teki görüşmede ABD Başkanı Donald Trump ve bazı ABD’li senatörlere Kürtleri “terörist” gibi gösteren bir film izletmeye çalıştığı ortaya çıkmıştı.

14:31 15 Kasım 2019 Cuma
SDG’den Erdoğan’a video cevabı: Türkiye’de bodrum katında yakılan Kürtlerin videosunu gönderebiliriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oval Ofis’teki görüşmede ABD Başkanı Donald Trump ve bazı ABD’li senatörlere Kürtleri “terörist” gibi gösteren bir film izletmeye çalıştığı ortaya çıkmıştı.Filmin YPGyi “terör örgütü” gibi gösterdiği belirtilmişti. Bunun üzerine ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) Cumhurbaşkanı Erdoğan’a video cevabı geldi. 

SDG Sözcüsü Mustafa Bali, Twitter’dan paylaştığı mesajında 2016 yılında sokağa çıkma yasakları sırasında Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir bodrum katında öldürülen sivilleri hatırlattı. Bali “Türkiye’de bir bodrum katında 170 Kürtün canlı olarak yakıldığı bazı videolar gönderebiliriz” dedi.


Mustafa Bali şunları yazdı:

“Belki de Erdoğan, bir sonraki Washington ziyaretinde Türkiye’nin herhangi bir yerindeki Kürt savaşçıların kafasını kesen askerlerinin bu videosunu göstermeli Başkan Trump’a.

Ve sonra biz örnek olarak Türkiye’de bir bodrum katında 170 Kürtün canlı olarak yakıldığı bazı videolar gönderebiliriz.”
  Maybe Erdogan should show this video of his soldiers beheading Kurdish fighters somewhere in Turkey to President Trump on his next DC trip. And then we can send some other videos of some 170 Kurds being burned alive in a basement in Turkey, for instance. https://t.co/wBHTl1eqTj — Mustafa Bali (@mustefabali) November 14, 2019
 

Son güncelleme: 14:31 15.11.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı