• Turkhane Logo

Sahte içkiden ölenler artıyor: Sayı 61’e çıktı

Hükumetin alkole getirdiği yüksek vergiler sonrasında kaçak içkiye yönelen vatandaşlar, bunu yaşamlarıyla ödüyor.

12:52 19 Ekim 2020 Pazartesi
Sahte içkiden ölenler artıyor: Sayı 61’e çıktı
Hükumetin alkole getirdiği yüksek vergiler sonrasında kaçak içkiye yönelen vatandaşlar, bunu yaşamlarıyla ödüyor.10 günde İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın, Muğla, Kırıkkale, Trabzon, Tekirdağ, Zonguldak ve Kırklareli’nde metil alkol zehirlenmesi nedeniyle 61 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye genelinde kaçak içkiden kaynaklanan zehirlenmeler devam ediyor. Son 10 günde İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın, Muğla, Kırıkkale, Trabzon, Tekirdağ, Zonguldak ve Kırklareli’nde metil alkol zehirlenmesi nedeniyle 61 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişinin tedavileri ise sürüyor.


SON ZEHİRLENME AYDIN’DAN

Son zehirlenme olayı Aydın’dan geldi. Dalama Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Güngör’ün rahatsızlanması üzerine yakınları sağlık ekiplerine bilgi verdi. 112 Acil Sağlık ekiplerince Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Güngör, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Kaçak içkiden dolayı zehirlendiği değerlendirilen Güngör’ün cenazesi, otopsi için Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

YOĞUN BAKIMDAKİ BİR KİŞİ DAHA ÖLDÜ

İzmir’de de sahte içkiden zehirlendiği belirtilen bir kişi daha hayatını kaybetti. Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle 17 Ekim’de Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne başvuran Hayrettin K, yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini yitirdi. Hayrettin K’nin cenazesi otopsi işlemleri için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Böylece kentte 9 Ekim’den bu yana sahte içki zehirlenmesi şüphesiyle ölenlerin sayısı 25’e yükseldi.
  

Son güncelleme: 12:52 19.10.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı