• Turkhane Logo

Sabah, Erdoğdu’nun WhatsApp yazışmalarını yayınladı

Sabah gazetesi, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun WhatsApp mesajlarını yayınladı. Erdoğdu, 4 Mayıs'ta kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Sabah grubunun ve ATV'nin kendisine şantaj yaptığını söylemişti.

15:18 06 Mayıs 2021 Perşembe
Sabah, Erdoğdu’nun WhatsApp yazışmalarını yayınladı
Sabah gazetesi, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun WhatsApp mesajlarını yayınladı. Erdoğdu, 4 Mayıs'ta kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Sabah grubunun ve ATV'nin kendisine şantaj yaptığını söylemişti.Sabah gazetesi, Erhan Öztürk’ün imzasıyla yayımladığı “CHP’li Aykut Erdoğdu CHP’li belediyeleri haraca bağlamış! Yazışmaları ortaya çıktı” başlıklı haberinde, kendisine şantaj yapıldığını ve tehdit edildiğini açıklayan CHP’li Erdoğdu’nun, eski Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye yazdığı WhatsApp mesajlarını yayınladı. Haberde, sadece Aykut Erdoğdu’nun yazdıklarının servis edildiği görüldü.

‘SÖZ VERİP SÖZÜNÜ TUTMAYAN BELEDİYE BAŞKANI İLE YAZIŞMALARIMDIR’ 


Twitter’dan konuyla ilgili açıklama yapan CHP’li Erdoğdu, “Bankalar tarafından takibe düşmem aileme karşı beni çok zor durumda bırakabilirdi… Sabah’ın haber yaptığı Whatsapp mesajları söz verip sözünü tutmayan veya tutamayan Belediye Başkanı ile olan yazışmalarımdır.” açıklamasını yaptı.

ERDOĞDU, DAVA AÇACAK 

Telefon kayıtlarının izlendiği ve dinlendiği için dava açacağını ifade eden Aykut Erdoğdu, “Bu suç örgütü yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünmesin… Suç örgütüne yol açılmasın…” ifadelerini kullandı.

ŞANTAJ YAPTIKLARINI SÖYLEMİŞTİ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını söylemişti.

‘ERDOĞAN’A HAKARET’TEN SORUŞTURMA 

Erdoğdu, dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz. Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız…” sözleriyle seslenmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, CHP’li Aykut Erdoğdu’nun attığı tweetler sonrasında Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlattığını açıklamıştı.

Son güncelleme: 15:18 06.05.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı