• Turkhane Logo

Otizmli öğrenciler yuhalanmıştı: Okul müdürü açığa alındı

Aksaray'da, özel eğitim sınıflarının kapatılmasını isteyen velilerin otizmli öğrencileri yuhalaması üzerine okul müdürü açığa alındı.

12:14 08 Kasım 2019 Cuma
Otizmli öğrenciler yuhalanmıştı: Okul müdürü açığa alındı
Aksaray'da, özel eğitim sınıflarının kapatılmasını isteyen velilerin otizmli öğrencileri yuhalaması üzerine okul müdürü açığa alındı.Aksaray’da velilerden otizmli çocuklara yönelik tepki çeken eylem dün sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Aksarayda bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulunda bir grup veli, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etmişti. Okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhalamıştı.


Çocuğu yuhalanan bir velinin “Allah verdi bu derdi bana, Allah. Utanacak hiçbir şeyim yok dediği bir görüntü de sosyal medyada paylaşılmıştı.
  Aksarayda içinde Otizmli çocuklarında eğitim gördüğü bir devlet okulunda bir grup veli Okulda otistik istemiyoruz diye eylem yapıyor. O esnada bir annenin sesi yükseliyor. Benim utanacak hiç bir şeyim yok Allah verdi bu derdi bana Allah!#okullarherkesiçin #otizm @SedefErken pic.twitter.com/xYkjoICXHN — Necip (@afrassiyab) November 7, 2019
Türkiye Otizm Meclisi bu olayın ayrımcılık ve nefret suçu olduğunu belirterek önlemlerin alınması için gerekli girişimlerin başlatılacağını duyurmuştu.

Sosyal medyada büyüyen tepkiler üzerine Milli Eğitim Bakanlığının konuyla ilgili okul müdürü hakkında soruşturma başlattığı öğrenilmişti.

Okulda, 42’si özel eğitim öğrencisi olmak üzere 334 öğrencinin eğitim gördüğü biliniyor.

Son güncelleme: 12:14 08.11.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı