• Turkhane Logo

‘Ölmek istemiyorum’ diyen Emine Bulut’un davası başladı

Emine Bulut'u katleden sanık Fedai V. “canavarca hisle tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

12:45 09 Ekim 2019 Çarşamba
‘Ölmek istemiyorum’ diyen Emine Bulut’un davası başladı
Emine Bulut'u katleden sanık Fedai V. “canavarca hisle tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.Kırıkkale’de eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai V’nin yargılanmasına başlandı. Kırıkkale 1. Ağır Ceza mahkemesin’de görülen davada, tutuklu olan Fedai V. “canavarca hisle tasarlayarak öldürme” suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
istemiyle yargılanıyor.


KIZI DA DAVAYA KATILDI

Duruşmaya fail Fedai V., Emine Bulut’un kızı, ailesi ve çok sayıda avukat katıldı. Duruşmayı takip etmek için çeşitli sivil toplum kuruluşu üyesi çok sayıda kadın, adliye önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Çok sayıda basın mensubu da duruşmayı takip ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kadınlar ve avukatların salona sığmadığı aktarıldı.

Polis, duruşma nedeniyle adliye önünde ve içinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Cinayet, 18 Ağustos Pazar günü Kırıkkale Menderes Caddesi üzerindeki bir dönercide meydana gelmişti. Emine Bulut ve kızının feryatlarının da duyulduğu olay anı görüntüleri sosyal medyada paylaşılmış, cinayet büyük infial yaratmıştı.

Olayın faili Fedai V. hakkındaki iddianame 5 günde hazırlanmış, aynı gün mahkemece kabul edilmişti.

Cinayetten sonra Kırıkkale F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na yerleştirilen Varan, daha sonra güvenlik nedeniyle Bolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edilmişti.

Son güncelleme: 12:45 09.10.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı