• Turkhane Logo

Depremden 20 saat sonra enkaz altından sağ çıktı

Hatun Yamış, Elazığ merkeze Mustafapaşa mahallesinde ki Kalay apartmanı enkazından depremden 17 saat sonra sağ çıkarıldı. Afetin 20’nci saatinde de Ayşe Yıldız sağ kurtarıldı.

19:30 25 Ocak 2020 Cumartesi
Depremden 20 saat sonra enkaz altından sağ çıktı
Hatun Yamış, Elazığ merkeze Mustafapaşa mahallesinde ki Kalay apartmanı enkazından depremden 17 saat sonra sağ çıkarıldı. Afetin 20’nci saatinde de Ayşe Yıldız sağ kurtarıldı.Elazığ Sivrice merkezli 6.6’lık depremde yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Afetin meydana geldiği 20.55’ten bu yana 40 kişinin enkazlardan çıkarıldığı şehirde umutlu bekleyiş devam ediyor.

ÇALIŞMALAR MUSTAFAPAŞA MAHALLESİNDE YOĞUNLAŞTI


Enkaz altında en çok depremzedenin bulunduğu ve çalışmaların yoğunlaştığı yer ise Mustafapaşa Mahallesi’ndeki Kalay apartmanı.

Sabah saatlerinden sevindirici kurtuluşlara sahne olan ve 8 kişinin sağ çıkarıldığı Kalay apartmanı göçüğünde en son Hatun Yamış ve Ayşe Yıldız çıkarıldı.

YILDIZ, EŞİ, OĞLU, KIZI VE ANNESİ İLE GÖÇÜK ALTINDAYDI

Depremden yaklaşık 17 saat sonra enkazdan sapasağlam çıkan Hatun Yamış enkaz başında yakınlarını bekleyenlere de umut oldu.

Yamış’ın ardından 65 yaşındaki Ayşe Yıldız da Kalay apartmanı enkazından sağ çıkarıldı. Yıldız; eşi Hüseyin, oğlu Onur, kızı Büşra ve annesi Hanım Yıldırım ile göçük altındaydı.

Son güncelleme: 19:30 25.01.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı