• Turkhane Logo

Bloomberg “Türk askeri Suriye’ye girdi” dedi, Hulusi Akar hazırlıkların sürdüğünü söyledi

Bloomberg Haber Ajansı, Türk yetkililere dayandırdığı habere göre Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeydoğusuna giriş yaptı.

12:41 09 Ekim 2019 Çarşamba
Bloomberg “Türk askeri Suriye’ye girdi” dedi, Hulusi Akar hazırlıkların sürdüğünü söyledi
Bloomberg Haber Ajansı, Türk yetkililere dayandırdığı habere göre Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeydoğusuna giriş yaptı.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise, “Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte” dedi.

Bloomberg Haber Ajansı’na konuşan bir Türk yetkili, Türk askeri birliklerinin Suriye’nin kuzeydoğusuna giriş yaptığını açıkladı.


ÖNCÜ BİRLİKLER SURİYE’YE GİRDİ

İsminin açıklanmasını istemeyen Türk yetkilinin açıklamasına göre, Türk öncü birlikleri Tel Abyad ile Resulayn kentlerine yakın bölgelerde 2 noktada sınırı geçti.

Konu ile ilgili Suriyeli Kürt gruplardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

AKAR: İNTİKALLER, HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise yaptığı açıklamada, “Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile birlikte Hava Harp Okulu’na gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte. Bunları da komutan arkadaşlarımızla birlikte yakinen takip etmekteyiz” diye konuştu.

Son güncelleme: 12:41 09.10.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı